Dyha a jej využitie v praxi

Dyha je obľúbená už od dôb starého Egypta. V púšti bol nedostatok dreva a preto boli Egypťania nútení s ním nakladať čo najhospodárnejšie. A to viedlo k vynálezu dyhy – Egypťania narezali drevo na tenké plátky a tie potom lepili na menej atraktívne povrchy. Dyhovaný nábytok bol nájdený napríklad v hrobke známeho egyptského vládcu Tutanchamona.

Obr.1: Dyhy a arodyhy sa vyrábajú lúpaním zo zvlhčeného dreva

A tento spôsob využitia dýh pretrváva až do dnešnej doby. S pomocou drevených dýh dnes môžeme vyrábať nábytok s dreveným vzhľadom, dyhy sa ale používajú aj pri výrobe kuchynských liniek a podláh. V dnešnom modernom designe má skrátka starodávne drevo stále svoje miesto. Ak zvolíme do svojho interiéru drevené dyhy, budú sa skvele doplňovať so sklom, lesklými lakovanými povrchmi i s betónom a kovom.

Predaj dyhy v prémiovej kvalite

Dyhy, ktoré sú lacné a kvalitné, kúpite jedine u špecializovaných predajcov. Na webe Alpi Dýha nájdete široký sortiment dýh včetne obľúbenej arodyhy. Z pohodlia domova si môžete vybrať z ponuky dýh a pomocou kontaktného formulára získať ďalšie informácie alebo dyhu objednať. Drevené dyhy od tohto dodávateľa pochádzajú až z ďalekého Talianska. Čím sú tieto dyhy výnimočné?

  • Dekoratívne talianske dyhy vysokej kvality
  • Predaj dyhy od jedného z najväčších výrobcov arodyhy na svete
  • Široký sortiment
  • Dyhy pre univerzálne použitie na nábytok, dvere, kuchynské linky ai.

Pri výbere dyhy je potrebné zvážiť, na čo ju budeme používať a ako sa bude hodiť do interiéru. Zvoliť si dnes môžeme z dekoratívnych, farebných dýh aj drevených dýh ktoré sú na nerozoznanie od pravého dreva. Doplnkovým sortimentom k predaju dyhy obvykle bývajú aj hrany. Tie je možné vyrobiť v rovnakom designe ako dyhu a skvele tak doplní celkový vzhľad.

Drevené dyhy ako lacnejšia varianta dreva

Dyhy sa dnes hojne využívajú nielen pri výrobe nábytku, ale aj pri výrobe podláh a kuchyní. Vďaka malej spotrebe dreva pri ich výrobe sa drevené dyhy stali obľúbenou ekonomickejšou a odolnejšou variantou dreveného masívu.

Predstavte si napríklad podlahu z dreva –  je krásna, ale pre väčšinu ľudí príliš drahá. I v tomto prípade je možné využiť dyhu. Drevo sa nareže na tenké plátky a potom je nalepené na lacnejšiu podlahovú dosku. A voilà – máme dyhované parkety.

Moderný drevený interiér aj u vás doma

Dyha v dnešnom modernom svete predstavuje príjemnú variantu, ako si dopriať luxusný vzhľad dreva na svojom nábytku za zlomok ceny masívu. Jednou z najobľúbenejších drevených dýh je arodyha. Tá vďaka spôsobu výroby, pri ktorom sa plátky dreva lepia k sebe a potom sa znovu krájajú, predstavuje originálny drevený povrch, ktorý sa hodí do všetkých druhov obydlí.

Obr. 2: Drevené dyhy sa skvele hodia i do moderných kuchyní

Nebojte sa zakomponovať dyhu do svojho interiéru – drevený povrch je elegantný a vnesie do vášho domova punc luxusu. Drevo navyše pôsobí veľmi útulne a s použitím drevených dýh si ho dnes môže dovoliť skutočne každý.