Bungalov: Premení váš sen o novom bývaní na realitu už za tri mesiace


Pod spokojnosť človeka sa podpisuje niekoľko faktorov, ktorých splnenie závisí od rôznych podmienok. U niekoho rozhodujú financie, inému komplikuje cestu k cieľu nedostatok času a ďalší si nevie poradiť s realizáciou vytvoreného projektu. O to viac, ak ide o vlastný domov a strechu nad hlavou.

Základnou podmienkou, ktorej splnenie všetci vyžadujeme, je mať svoj domov, útočište a bezpečný prístav, v ktorom sa dá kedykoľvek zakotviť. Avšak, ceny nových, ale aj starších nehnuteľností sa podľa štatistík neustále zvyšujú, no príjmy domácností, v tom lepšom prípade, stagnujú. Preto sa mnohí z nás snažia postaviť na vlastné nohy tak, že si zvolia efektívnejšie a cenovo prijateľné riešenie, ktoré vyhovuje aj nášmu laickému dizajnérskemu oku.

Nie lacnou záplatou, ale skutočne dobrým a ekonomicky výhodným riešením je bungalov na kľúč. Je to pomerne jednoduchý a cenovo prijateľný spôsob a cesta, ako svoje sny o novom bývaní konečne premeniť na realitu.

Čo presne si môžete predstaviť pod pojmom bungalov?

Vo všetkých krajinách je bungalov považovaný najčastejšie za malý súkromný dom, v ktorom sa môže ubytovať jedna väčšia rodina. Podľa štandardov sú stavby tohto typu najčastejšie prízemné budovy, pričom sú občas  možné aj varianty s ďalším podkrovím pod strechou. Vybrať si dom podľa ukážok v katalógu je najmenší problém.

Okrem stanoveného počtu poschodí má bungalov osobitnú dispozíciu a dekoráciu. Všetky izby v dome sú umiestnené kompaktne okolo centrálneho priestoru – väčšinou obývacej izby. Výzdobe dominujú svetlé tiene a prírodné materiály, ktoré robia z týchto stavieb nízkoenergeticky úsporné domy.

Jednoduchosť a zdržanlivosť v dizajne a interiéri sú hlavnými charakteristikami každého bungalovu. Práve vďaka tomu sa v takomto konštrukčne zaujímavo riešenom dome vytvára príjemná atmosféra, ktorá je vynikajúca pre relaxáciu a regeneráciu všetkých jeho obyvateľov.

Črty, ktoré oceníte

Medzi spoločné črty bungalovov patrí určitý dizajn a územné vymedzenie priestorov. Všetky izby sú umiestnené na jednom poschodí a v interiéri prakticky a väčšinou nie je vertikálne zónovanie. Izby sú niekedy možno menšie, ale kvôli pohodliu čo najotvorenejšie a najsvetlejšie.

Na tento účel tiež používa interiér minimum nábytku a doplnkových prvkov a veľkosť okien sa zväčšuje až na panoramatické zasklenie, aby sa maximalizovalo využitie prirodzeného osvetlenia a vizuálne sa zväčšil priestor vzhľadom na výhľad do dvora. Výzdobe domu dominujú prírodné materiály a jemné tiene farieb a najmodernejších obkladov, ktoré do interiéru neprepustia žiadny chlad ako ani horko v lete.

Výhody domu v štýle bungalovu

Sú maximálne pohodlné a nemajú žiadne schody, vďaka čomu sa všetky izby nachádzajú na jednom poschodí. To je dôležité, ak v dome žijú malé deti alebo staršie osoby.

Veľkou výhodou je aj ich úspornosť. Bungalov alebo moderné domy na kľúč si môžete dať postaviť veľmi rýchlo, ľahko a lacno. Jednopodlažná budova si nevyžaduje vždy monolitický základ, čím môžete ušetriť aj na prekrývaní. 

S jednoduchosťou sa snúbi aj pohodlné a nenáročné rozmiestnenie nábytku a dispozičné riešenie celého bývania. A za azda najväčšiu výhodu sa v dnešných časoch považuje aj ohľaduplnosť použitých stavebných materiálov k životnému prostrediu a nášmu zdraviu.