8 vychytávok do kuchyne, s ktorými ušetríte miesto i čas

Či už varíte každý deň alebo len rekreačne cez víkend, určite budete súhlasiť, že každá šikovná vychytávka pre ušetrenie času sa cení. Prečo si totiž v kuchyni zbytočne zaberať voľný priestor alebo sa dlhé hodiny trápiť pri dreze na riad, keď to ide aj inak. Prečítajte si nasledujúci článok a zistite, aké šikovné pomôcky a náčinie vám v kuchyni pomôžu.

Keď je v kuchyni nedostatok úložných priestorov

Nie každá kuchyňa si môže dovoliť rozľahlú linku a kuchynský ostrovček k tomu. Ak sa pri varení stretávate s nedostatkom miesta, možno sa vám bude hodiť kuchynská polica s odkladacím priestorom. Zmestia sa sem všetky hubky, utierky a prípravky na umývanie riadu. Do stojanu prichytíte papierové obrúsky a do šuplíku zase uložíte všetky kefy a drôtenky. Policu si môžete postaviť dostatočne vysoko nad drez, a tak sa na ňu nedostane ani kvapka vody.

Kuchynská polica Wenko Exquisit Chrome vám vyrieši nedostatok miesta v kuchyni.

Kuchynská polica Wenko Exquisit Chrome vám vyrieši nedostatok miesta v kuchyni.

Aby šupky nekončili na podlahe

Poznáte to. Lúpete si v kuchyni zeleninu, a keď sa snažíte šupky z linky pozbierať, polovica skončí na zemi. A mať na podlahe neustále pripravený kôš na odpadky, to nie je moc estetické. Ak je toto aj váš prípad, skúste misku na kuchynský odpad od

značky Wenko . Tá sa dá nasadiť na kuchynské dvierka alebo šuplíky. Vďaka tomu máte kúsok od pracovnej dosky “ šikovnú ruku“, ktorá zachytí každú šupku . Nakrájanú zeleninu do nej zhrniete pomocou stierky.

Zabavte sa pri dlhom varení

Ak máte svoju obľúbenú kuchárku pri varení stále po ruke, možno už to na nej začína byť trochu vidieť. To je správne. Hovorí sa, že dobrá kuchárka sa pozná podľa toho, že je zašpinená od jedla. Ak ju ale chcete zachovať krásnu aj pre svoje vnúčatá, kúpte si praktický držiak na kuchárku od Wenk. Ten priskrutkujete ku kuchynskej skrinke a máte tak svoj recept stále na očiach. A ak radi pri varení počúvate hudbu, alebo sledujete seriály, postavte si do stojanu telefón alebo tablet.

S držiakom na kuchárku či tablet od Wenk pre vás už žiadne varenie nebude nuda.

S držiakom na kuchárku či tablet od Wenk pre vás už žiadne varenie nebude nuda.

Z dosky rovno do misky bez zbytočného neporiadku

Pri klasických doskách na krájanie je jedna ťažkosť. Jedlo z nej ľahko prepadáva. A keď krájame napríklad paradajky, šťava z nich je za chvíľku rozliata po celej linke. Určite preto bola vymyslená doštička so zásuvkou , do ktorej jedlo hneď po nakrájaní zhrniete a linka tak zostane nedotknutá.

Koľko špagiet dať do hrnca?

Odhadnúť len tak od oka, koľko špagiet sa má dať do hrnca, aby nikto nezostal o hlade a v hrnci polka špagiet nezostala, to je teda umenie. Skrátka buď ich uvaríme málo alebo moc. A väčšinou je to ten druhý variant, že? Skúste si nabudúce k ruke vziať odmerku na špagety , ktorá vám presne ukáže, koľko špagiet je potreba na porciu pre jedného, dvoch i viac stravníkov.

Odhadnúť správny pomer špagiet pre vás bude s odmerkou Yamazaki Tower Pasta hračka.

Odhadnúť správny pomer špagiet pre vás bude s odmerkou Yamazaki Tower Pasta hračka.

Aby ste mali svoju kuchyňu pod kontrolou

Špičkové reštaurácie venujú veľkú časť dňa príprave všetkých potrebných surovín, a až potom sa pustí do varenia. Poznáte to. Zemiaky sa varia v hrnci, mäso už vyprážate na panvici a zrazu si spomeniete, že nemáte olúpanú a nakrájanú cibuľu. Zbytočne vás to zdrží, mäso už sa pripaľuje, voda z hrnca preteká a vy prestávate mať svoju kuchyňu pod kontrolou. Kúpte si prípravné misky na varenie Yamazaki Cooking, ktoré používajú aj japonskí šéfkuchári. Najskôr si do nich pripravíte nakrájané a očistené suroviny, ktoré budete mať pri ruke a po varení misky ľahko umyjete.

Pre zdravé a bezpečné varenie

Už naše babičky nám vtĺkali do hlavy, že mäso sa má krájať na inej doske, než zelenina, pečivo a ďalšie potraviny. Baktérie z mäsa by totiž mohli všetko ostatné kontaminovať. No áno, lenže tie dosky sú si všetky tak podobné. S tým by vám mohla pomôcť sada dosiek od značky Joseph Joseph , ktoré sú farebne odlíšené a je na nich jasne nakreslené, na čo sa používajú. Tak už sa vám nestane, že by ste zabudli, na ktorej doske ste čo naposledy krájali.

Aby ste nemuseli každého z kuchynských pomocníkov zložito hľadať po rôznych obchodoch, pozrite sa na e-shop Bonami, kde na vás vychytávky čakajú a určite objavíte aj nejaké ďalšie.