Ako vybrať TV stolík?

TV stolíky sú nábytkom, o ktorom nesmieme pri zariaďovaní obývačky zabudnúť, a to aj vtedy, keď na nich televízor skutočne nestojí. Aké kritériá je potrebné zohľadniť pri výbere takého nábytku, aby bol praktický a súčasne pekný? Toto sú odpovede na tieto dôležité otázky.

Stolíky pod televízor a štylistika interiéru

Tento nábytok – napriek relatívne neveľkým rozmerom – môže úplne zmeniť výzor daného interiéru. Môže štýl interiéru dopĺňať, alebo mu protirečiť. Nezachovanie spojitosti nemusí byť samozrejme nesprávne, ak máte radi eklektizmus, tzn. kombinovanie rôznych štýlov. Ak vám však záleží na dobrým zosúladením všetkých prvkov zariadenia, v takom prípade sa oplatí vybrať stolíky pod TV, ktoré budú ladiť s iným nábytkom, napr. svojou farbou.

Veľkosť je dôležitá

Ďalším kritériom pri výbere je veľkosť takého nábytku. V takom prípade pouvažujte nielen o rozmeroch televízora, ale aj o tom, aby tento nábytok nebol príliš veľký v porovnaní s metrážou miestnosti. Preto zohľadnite šírku nábytku, ktorá je väčšinou v rozpätí od 120 do 210 cm. Najlepšie, keď bude skrinka širšia od uhlopriečky zariadenia, optimálne o približne 5 až 10 cm.

Praktickosť a funkčnosť nemenej dôležitá

Stolíky alebo skrinky pod televízor musia byť aj praktické. Vynikajúco sa hodia verzie s praktickými zásuvkami, alebo prípadne s dodatočnými policami. Vďaka nim nájdu v obývačke svoje miesto rôzne predmety, dokonca aj detské hračky. Taký nábytok je tiež vynikajúcim spôsobom na exponovanie vlastnej zbierky CD platní, kníh či vinylových platní. Avšak v takom prípade sa oplatí staviť na trochu väčšie modely, ktoré majú dostatok miesta.

Ako vidíte, TV skrinky je potrebné vybrať rozvážne a po uvážení, aby ste nepotrebne nezablokovali interiér príliš veľkým nábytkom, a súčasne, aby ste dobre využili dostupný priestor. Avšak vďaka niekoľkým praktickým poradám to rozhodne hravo zvládnete.