Ako správne vetrať v zimnom období?

Vykurovacia sezóna sa už pomaly začala. Zarosené okná, čoraz častejšie sa vyskytujúca pleseň, veľká vlhkosť, ale aj prekúrené miestnosti nepôsobia dobre na ľudský organizmus a práve preto by ste sa mali inšpirovať našim príspevkom, v ktorom vám poradíme, ako správne vetrať v zimnom období.

Ráno otvorte všetky okná dokorán

Aj keď vás ráno môže prekvapiť nízky tlak a všadeprítomný dym, vetrať jednoznačne musíte, aj keď len krátko. Otvorte všetky okná na 3-4minúty, ale pozor, nestojte v okne. Ľahko by ste totiž mohli prechladnúť. Vetranie je dôležité najmä kvôli vlhkosti. Ak vlhkosť stúpne nad 70%, v niektorých miestach, najmä v kúpeľni, sa môže objaviť pleseň. Odstraňovanie plesní je dlhý boj. Niekedy vám nebude ostávať nič iné, len nanovo vyšpárovať priestor medzi obkladačkami a dlažbovými kockami.

Ak sa chystáte špárovať, odporúčame tieto dve škárovacie hmoty:

Vetranie kúpeľne

V zimnom období nezabúdajte vetrať aj kúpeľňu. Práve v nej sa hromadí najviac vlhkosti, preto by ste po každom kúpeli  mali vyvetrať. Ak máte okno, otvorte ho dokorán, ale nezabúdajte si vypnúť kúrenie, aby vám teplo neuchodilo von. Ak bývate v byte a nemáte v kúpeľni okno, už počas kúpeľa majte zapnutý ventilátor.

V zimnom období nezabúdajte vždy ráno po prebudení vyvetrať. Ak teda nechcete riskovať „trampoty“ s plesňou. Keď sa u vás doma objaví pleseň, hľadajte na internete, čo by vám mohlo pomôcť  poraziť ju. Vedeli ste ale, že bielidlo a alkohol vám pomôžu dostať pleseň zo škár?

Odporúčame vám ale používať vyššie spomínané škárovacie hmoty. Sú odolné voči plesniam, nie sú drahé a ľahko sa čistia. Ráno si nezabúdajte ešte skontrolovať aj či okná nie sú zarosené. Ak sú zarosené, utrite ich bavlnenou handričkou – najlepšie švédskou utierkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..