Ako si zariadiť pracovný stôl podľa feng-shui?

Feng-shui je umenie pôvodom z Číny, založené na prúdení energie chi a správnej konfigurácii yin a yang. Vychádza z názoru, že pôsobenie nášho okolia má priamy dopad na kvalitu nášho života. Mnoho ľudí si na základe princípov feng-shui organizuje domácnosť či kancelárie. A o zariaďovaní pracoviska bude aj nasledujúci článok.

Stolička by mala byť na takom mieste, aby ste videli na vstupné dvere

Toto zaistí, aby vás žiadna návšteva neprekvapila. Získate pocit väčšej bezpečnosti a budete vždy pripravení. Ak je váš chrbát pri sedení otočený stene, znamená to, že je krytý a podporovaný silou hory (v intenciách feng-shui). Uistite sa tiež, že nesedíte medzi dverami a oknom, kadiaľ prúdi energia chi.

Poloha pracovné stola

Podľa princípov feng-shui by váš pracovný stôl nemal byť umiestnený pod oknom. Pohľad von by vás len rozptyľoval. Pochopte, že váš stôl je odrazom vašej práce a svojim spôsobom určuje úspech vašej kariéry, štúdia či schopnosť komunikovať s klientmi. Preto by mal byť v dobrom stave a organizovaný, nech je zrkadlom úspechu, ktorý chcete dosiahnuť.

Správna stolička je základ

K pracovnému stolu si zaobstarajte stoličku, ktorá je pevná, komfortná a stabilná. Berte vašu stoličku ako horu, ktorá by vás mala podržať. Zároveň by vás nemala vyvádzať z koncentrácie a, tak isto ako váš stôl, by mala byť v dobrom stave.

Preč s ostrými objektmi

Eliminujte z blízkosti vášho pracovného miesta všetky ostré predmety, napríklad nožnice, rezačky a podobne. Podľa feng-shui energia chi neprúdi dobre v miestach, na ktorých sa ostré predmety vyskytujú. Za „ostré“ objekty sa považujú aj rastliny s tenkými a ostrými lístkami.

Poriadok je dôležitý

Vašu myseľ by od práce a sústredenia mohol rozptyľovať aj neporiadok, preto je dobré, ak ho na pracovnom stole nemáte. Upratujte priebežne – je to lepšie ako by sa vám mali veci postupne kopiť na stole. Ak je na vašom stole pravidelný neporiadok, aj vaša myseľ bude pravidelne rozptýlená.

Obrazy majú motivovať

Ak máte pracovňu ozdobenú obrázkami, ich motív by mal zodpovedať vašim osobným cieľom. Ak sa vaša firma pohybuje v prostredí obchodu a vy sa sústredíte na budovanie vzťahov s klientmi, mali by ste do kancelárie voliť obrazy s tématikou vhodnou k tejto záležitosti. Podobne ak je vašou hlavnou náplňou trebárs štúdium.

Neaktuálne dokumenty mimo očí

Dokumenty, na ktorých už nepracujete a momentálne ich nepoužívate, by ste mali uchovávať mimo dohľadu, nakoľko pripomínajú minulosť. Podľa princípov feng-shui sú veci, ktoré minulosť nejakým spôsobom pripomínajú, zábranou pri posune vpred.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..