4 triky, ktoré 9 z 10 záhradkárov nepozná

Radi sa vŕtate v záhradke a záleží vám na jej zdraví a kráse? Tak potom ste tu správne! Pripravili sme pre vás 4 trochu atypické rady, ktoré by sa vám mohli páčiť.

Plastové vidličky na odstrašenie zvierat

Ak nechcete, aby vám na strechu sadali (a kakali…) vtáky, pravdepodobne na ňu umiestnite hroty. Ak nechcete, aby vám do záhonov chodili zvieratká, napríklad domáce (ale aj veveričky, zajace a pod.), skúste medzi sadeničky napichať plastové vidličky – hrotmi nahor, samozrejme.

Sadeničky v citróne

Zvyšok citróna predstavuje skvelý prostriedok na zasadenie a rast sadeničiek. Naplňte polku vyžmýkaného citróna zeminou a na jeho spodku spravte dierku (drenáž). Zasaďte dve semienka podľa výberu a pravidelne zalievajte. Keď začne rastlinka citrónový kvetináč prerastať, presaďte ich spolu do vašej záhrady. Citrón sa v zemi rozloží a premení na živiny, zatiaľ čo rastlina bude ďalej rásť.

Záhrada v gumákoch

Máte doma staré gumáky, ktoré nepoužívate? Nevyhadzujte ich, ale zasaďte do nich kvety! Najskôr spodok každej topánky prederavte (stačí 5-6 dierok), vytvoríte tak drenáž. Vezmite sprej a prefarbite obuv svojou obľúbenou farbou (krásne vynikne napríklad červená). Zaveste topánky na plot (pokojne aj viacero pohromade, ako keby robili kroky), prípadne ich umiestnite ku dverám, naplňte zeminou a zasaďte do nich rastlinky.

Rozmnožovanie ruží pomocou zemiakov

Kto by to bol povedal, že pomocou obyčajného klasického zemiaku sa dajú efektívnej množiť ruže. Zemiaky totiž obsahujú správne množstvo nutričných zložiek a vlhkosti, ktoré odrezkom ruží pomáhajú vyháňať silné a životaschopné korene. Táto metóda zároveň funguje aj na iné rastliny a kvety s drevnatou stonkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..