Výhodná investícia do verejného osvetlenia šetriaceho obecný rozpočet

Osvetlenie

Máloktorá obec na Slovensku je ochotná minúť viac peňazí na zlepšenie kvality života v obci na začiatku volebného obdobia. Všetci sa sústredia na zmeny až vtedy, keď už sa schyľuje k voľbám a potrebujú si získať dôveru občanov. Sú však aj svetlé výnimky, samozrejme nechceme niekomu krivdiť. Máloktoré obce a mestá sa snažia nájsť riešenie na otázku skvalitnenia osvetlenia verených priestranstiev a miest. Po dlhé roky uprednostňujú halogénové a obyčajné žiarovky, ktoré síce sú lacné, ale nie sú také šetrné k rozpočtu ako LED žiarovky a tým pádom aj verejné osvetlenie.

Osvetlenie
Osvetlenie

Prečo LED verejné osvetlenie?

Ak uvažujete nad výmenou verejného osvetlenia a zvažujete LED verejné osvetlenie, tento fakt vás možno presvedčí. LED verejné osvetlenie je úspornejšie ako klasické osvetlenie. Úspora proti bežných žiarovkám predstavuje vyše 80%. overíte si to aj vtedy, ak si u firmy zabezpečujúcej verejné osvetlenie dohodnete svetelné merania, čiže porealizačné merania certifikovanými osobami.

LED žiarovky sú typické tým, že spotrebúvajú, že premieňajú neuveriteľných 90% energie na svetlo. Len pre porovnanie, klasické žiarovky premieňajú len 8% spotrebovanej energie. Tento fakt by vás mal presvedčiť.

LED žiarovky sú menej náročnejšie na údržbu. Počas celej životnosti nie je potrebná výmena vypálenej žiarovky ako je tomu u klasických žiarovkách. Vydržia oveľa dlhšie. Vedeli ste, že LED žiarovky svietia aj po skončení jej životnosti? Klasická žiarovka keď sa vypáli, tak zhasne. LED ale nie. Ona začína len slabnúť.

Ak pracujete pre obec a máte možnosť ovplyvniť výber verejného osvetlenia, podporte myšlienku zavedenia verejného osvetlenia aj do vašej obce/ mesta. Ušetrí vám obecný rozpočet, je nenáročné na údržbu a návratnosť investície predstavuje pár mesiacov. LED verejné osvetlenie je šetrnejšie k už aj tak dosť znehodnotenému životnému prostrediu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup