4 tipy ako v kuchyni zabezpečiť dostatok miesta

Bojujete vo svojej domácnosti o každý centimeter využiteľného priestoru? Tak spravte zmenu a začnite rovno od vašej kuchyne. Vďaka týmto tipom v nej budete mať viac miesta a pracovného priestoru ako kedykoľvek predtým.

Inventúra v kuchyni

Ak má byť kuchyňa preplnená, tak nech je plná krásnych vôní, dobrého jedla a pohody. Nezriedka to ale býva tak, že kuchyne praskajú vo švíkoch z celkom iného dôvodu. A tým nie je nič iné ako kopy riadov, kuchynského náradia a robotov. Ruku na srdce – ako často nájdu uplatnenie? Mnohé nanajvýš dva, trikrát do roka. Priestoru v kuchyni odľahčíte aj tým, že z neho vyradíte všetko, na čo len zbytočne sadá prach.

Ako odľahčiť zásuvkám?

Moderné trendy servírovania velia jasne: jedla má byť na tanieri v menších množstvách a navrstvené. Ak sú vaše zásuvky preplnené, skúste vertikálny trend uplatniť aj pri naberačkách a ďalšom kuchynskom náčiní. Na voľnú plochu stien pripevnite závesný systém (háčiky alebo magnetickú lištu) a naň umiestňujte obracačky, nože a iné.

Skladujte potraviny praktickejšie

K ušetreniu kuchynského priestoru môžete prispieť aj praktickejším skladovaním niektorých potravín. Rozumnejšie ako rozumné je napríklad skladovať ich vo vzduchotesných pohároch namiesto papierových vreciek. Ich pôvodné obaly majú často tendenciu trhať sa, čo sa pri pohároch stať nemôže. Môžete ich navyše ukladať na seba a mať o potravinách lepších prehľad.

Kuchynská linka potrebuje poriadok

Kuchynská linka ako pracovný priestor si vyžaduje poriadok a organizáciu. Nepatria na ňu nedbalo hodené utierky a už vôbec nie rôzne letáky a papiere, hoc aj s receptami. Čím menej toho na linke máte, tým lepšie pre vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..