3 inšpiratívne typy detských izieb

Každé dieťa si zaslúži vyrastať v čo najpríjemnejšom prostredí. Doprajte tým svojim detskú izbu, zostavenú podľa moderných trendov. Možno sa inšpirujte aj týmto našim výberom, do ktorého sme zaradili tri štýlové detské izby. Čo sa nám na nich páči a čo by sme zmenili?

Svieža izba pre predškoláka

Táto izba je pravdepodobne určená pre dieťa v predškolskom veku. Chýba v nej pracovný stolík, zato na nedostatok úložného priestoru určite netrpí. Zaujímavo je riešená najmä polička v úzkom priestore pri netypickom okne, ktorý by inak pravdepodobne ostal nevyužitý. Skrinka pri stene s dúhovým efektom svojimi šuplíkmi farebne ladí so zvyškom izby, čo je pri takto riešenom priestore nezbytné. Celkovo pôsobí izba trošku stroho, no veselo a pomerne útulne.

Trochu chladná izba pre školáka

Typická detská izba pre školáka. Nechýba pracovný kútik s veľmi dobre riešeným umelým osvetlením, vďaka ktorému dieťa nemá problém s tým, že by si pri písaní domácich úloh tienilo. Vzhľadom na priestorové podmienky je takéto riešenie najideálnejšie. Ak sa však dá, pred umelým vždy preferujte zdroj prirodzeného svetla. To by malo dopadať na pracovnú z opačnej strany, na akej je ruka ktorou dieťa píše.
Čo sa farieb týka, izba je riešená v modernom štýle tak, aby jej dominovali nanajvýš dve farby. Výber bielej a zelenej v takomto podaní však pôsobí až priveľmi sterilne. Na tomto výraze jej dodáva najmä biela lesklá podlaha, ktorá sa do detskej izby veľmi nehodí najmä preto, že na nej vidno aj každú malú špinku. V kombinácii so skrinkami na kolieskach budí izba tak trochu dojem lekárskej ordinácie.

Študentská izba spĺňajúca všetky štandardy

V tomto prípade nejde už ani tak o detskú, ako skôr o študentskú izbu. Množstvo atypických úložných priestorov (dva „tunely“ pod posteľou, priehradky po ľavej strane stolíka) podčiarkuje tak trochu futuristický look. Hoci modrá (navyše v kombinácii s bielou) patrí medzi studené odtiene, v tomto prevedení tak vôbec nepôsobí. Je veľmi vhodne doplnená o doplnky vo sviežej zelenej farbe, z ktorých najmä sedací vak sem zapadá úplne presne. Naopak, stolička pri písacom stolíku nie je podľa nás veľmi vhodná najmä preto, že nie je výškovo nastaviteľná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..