3 dekoračné trendy, ktoré by ste vo svojej spálni nemali ignorovať

Spálňa je jedným z kľúčových prvkov každej domácnosti, ktorý nezvykneme často meniť. A ak, tak len v detailoch, farbách či doplnkoch. Spoznajte trendy a vychytávky, ktoré budú pre priestor spální aktuálne v roku 2018. Ktoré farebné kombinácie budú IN a aké (nezvyčajné) riešenia čakajú vaše spálne?

Modrá, šedá a žltá

Prístup k trendom sa bez farieb nezaobíde. Do popredia sa opäť dostáva modrá na kobercoch, prikrývkach, vankúšoch a hoci aj na stenách či nábytku. Výber odtieňov je na vás – môže to byť tyrkysová, tmavomodrá, farbou sezóny by ale mal byť modrý pastel. V spojení s bielou a prírodnými materiálmi ako drevo, prútie alebo vlna dosiahnete čarovný výsledok!

Ak vám ale modrá pripadá chladná, vsaďte na kombinácie šedej a (horčicovo) žltej. Priestor a nábytok z masívu rozjasnia a dodajú pocit tepla.

Nízke alebo žiadne čelá postelí

Na rozdiel od trendu, ktorý tu prevládal dlhé roky, dnes aj v budúcnosti môžeme badať znateľný ústup od veľkých čiel postelí. Vysoké čelá na posteliach strácajú v porovnaní s ostatnými prvkami spálne význam. Farby svetlého dreva budú naďalej dominovať, aj keď do popredia sa derú už aj postele z masívu s kresbou orechového dreva. Ak chcete byť nadčasoví, voľte posteľ v tmavších odtieňoch – tento trend nastupuje síce pomaly, ale isto.

Lampy z kovu

Vášeň pre kov pretrváva. Nie je to nová myšlienka, no stále naberá na sile. Kovové dekorácie sú prvkom aj v moderných spálňach bez ohľadu na to, či sú ladené v industriálnom štýle alebo nie. Napríklad meď sa stala základným prvkom v spálňach ladených podľa severského štýlu.

Medené a zlaté svietidlá budú v kurze a čoraz viac silnie volanie po závesných lampách nad nočnými stolíkmi. Zaujímavé riešenie z pohľadu trendov aj estetiky, čo poviete?


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..