Vinylové tapety – ideálne riešenie do kuchyne a kúpeľne!

Vinylové tapety patria k tým najpraktickejším typom tapiet. S ich aplikáciou sa treba síce trošku „pohrať“, no ich neprekonateľné vlastnosti vám za to zaručene stoja. Tapety z vinylu sú veľmi odolné proti poškodeniu a vlhku, ľahko sa udržiavajú a vyzerajú veľmi efektne.

Trvácnosť vinylových tapiet vás presvedčí

Vysoká odolnosť je najväčšou prednosťou vinylových tapiet na stenu. Ide o vôbec najodolnejší druh tapety zo všetkých. Vlhkosť im nevadí, skvele odolávajú mechanickému poškodeniu a takmer žiadne škrabance alebo ryhy na nich nie sú vidieť. Vinylové tapety slúžia tiež ako tepelný izolant. Pre svoju odolnosť a tepelnú izoláciu predstavujú skvelú voľbu pre vytapetovanie kúpeľne alebo kuchyne.

Vinylové tapety do kúpeľne? Skvelé riešenie!

Tapety z vinylu sú kompletne umývateľné, preto ich mnohí volia ako alternatívu ku klasickým obkladom v kúpeľniach a kuchyniach. Niet divu, vinylové tapety do kuchyne plnia perfektne svoju funkciu „obkladu“ a môžete si vybrať tie svoje z pestrej palety možností. Na základe zložitosti údržby majú vinylové tapety rôzne stupne umývateľnosti. Niektorým stačí mydlová voda, iné vám dovolia aj viac pritlačiť a odstrániť tak väčšie nečistoty. Aj samotná údržba tapiet by mala hrať úlohu pri vašom výbere.

Vinylové tapety nájdete v stovkách prevedení

Vinylové tapety ľahko skombinujete s akýmkoľvek vybavením vášho interiéru. Okrem jednoduchých vzorov a abstraktných obrazcov v klasickom duchu sú populárne aj imitácie iných materiálov. Ak túžite po „kameni“, „dreve“ alebo „tehle“ priamo vedľa sprchovacieho kútu, s vinylovými tapetami do kúpeľne to nie je problém! Motívy na vinylových tapetách sú od pravých materiálov takmer na nerozoznanie. Vďaka farebnej stálosti sa z efektných dizajnov tapiet môžete tešiť celé roky. Vinylové tapety sa nehodia len do kúpeľní alebo kuchýň, či iného domáceho prostredia, skvelo ukážu aj v rôznych komerčných priestoroch, hoteloch, foyeroch alebo štýlovo riešených administratívnych budovách. Netrúfate si na ich aplikáciu? Prenechajte ju na nás, radi sa o nalepenie vašich vinylových tapiet postaráme, rovnako ako vám pomôžeme s pokladaním kobercov a finálnym dekorovaním vašej domácnosti alebo interiéru.