Recept na výrobu jednoduchej nástennej dekorácie

Sú steny vášho interiéru prázdne? Vyzdobte si ich jednoduchou a peknou nástennou dekoráciou! Recept na tú, ktorú vám chceme predstaviť, je pomerne jednoduchý a ešte vďaka nemu zrecyklujete nepoužívané kartónové krabice. Pusťme sa teda do toho.

Na výrobu nástennej dekorácie budete potrebovať: obyčajný papier, trojuholníkové pravítko s uhlomerom, perá, nožnice, obojstrannú lepiacu pásku, rezačku na papier, akrylové farby, lesk a kartónové krabice alebo „dosky“.

Výroba krok za krokom

Najskôr si predkreslite a vyrobte vzorový šesťuholník. Dĺžka strán je na vás, no nezabudnite, že každá strana musí byť rovnako dlhá a musí so susednou stranou zvierať rovnaký vnútorný uhol (v našom prípade 120°).

Podľa makety potom z kartónu vystrihnite niekoľko šesťuholníkov a dbajte na to, aby ich strany boli dokonale začistené.

Na vystrihnuté kartónové šesťuholníky potom naneste farbu podľa ľubovôle. Nezabudnite zafarbiť aj okraje! Na niekoľko kartónov naneste lepidlo a posypte ich trblietkami.

Z týchto „trblietavých“ kúskov môžete vyrobiť rámy, ktoré následne nalepíte na farbou pomaľované šesťuholníky. Prípadne naneste po ich okrajoch lepidlo a posypte ich trblietkami.

Po zaschnutí nalepte na zadnú stranu každého kúska obojstrannú lepiacu pásku a rozmiestnite po stene podľa vašich predstáv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..