Rady, ktorými by ste sa mali inšpirovať pri zariaďovaní spálne

Pri rekonštrukcii spálne musíte zvážiť, či sa rozhodnete investovať peniaze len do výmeny postele a nábytku, alebo sa rozhodnete aj omaľovať, vymeniť podlahu a okná. Ak v blízkej dobe plánujete zrealizovať dlho plánovanú rekonštrukciu, inšpirujte sa našimi radami.

Výber postele nepodceňujte

Ak chcete mať modernú spálňu a v priebehu niekoľkých rokov nechcete opäť tento priestor rekonštruovať, musíte rátať s vyššími výdavkami najmä čo sa týka postele. Laminátové postele, ktoré nájdete takmer v každom nábytkárstve, sú síce lacné, ale ich životnosť nie je taká, ako u masívnych postelí. Masívne postele, najmä tie, ktoré sú vyrobené z dubového a čerešňového dreva, patria k tým najviac vyhľadávaným a spoľahlivým posteliam.

Výber postele preto nepodceňujte. Myslite na to, že ide o vaše zdravie. Čím budete starší, tým budete mať väčší problém vstať z postele. Odporúčame vám preto vyššie masívne postele, do ktorých si podľa vlastného výberu a odporúčaní dokúpite kvalitné matrace. Keď si vedľa postele dáte farebne identické nočné stolíky a pod ne menšie koberce, spálňa bude vyzerať útulnejšie.

Vstavané skrine všetko vyriešia

Čo sa týka úložného priestoru, rozhodne si dajte vyrobiť vstavané skrine na mieru. Ich rozloženie prispôsobíte svojim požiadavkám, takže sa nemusíte báť, že budete mať málo políc, resp. šuflíkov, kde si budete odkladať spodné prádlo a ponožky.

Pozor na výber farieb

Priestor by nemal byť úplne preplnený. Spálni doprajte viac prirodzeného svetla, preto vždy, keď odchádzate do práce (mimo letnej sezóny), odostrite závesy. Na vymaľovanie priestoru používajte len bledé prírodné farby. Priestor tak opticky nezmenšíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..