Radosť z každého nádychu

Aj vy by ste si radi dopriali pocit z naozaj čistého vzduchu ale nemáte zrovna čas na návštevu Tatier alebo Álp? Vedzte, že plnohodnotné nadýchnutie sa bez zbytočných obáv nie je len výsadou horalov. Môžete si ho dopriať aj vy a to v akejkoľvek nadmorskej výške  a na akomkoľvek mieste, aj doma alebo v kancelárii.

 screen-vzdusin-sk-cisticka-winix-p300

Srdcom každej dobrej čističky je filter, no aj tých existuje viacero druhov, dokonca sa medzi sebou kombinujú. Tým základným je však HEPA filter, veľmi účinný aj proti tým najmenším čiastočkám nečistoty. Častokrát je kombinovaný s uhlíkovým filtrom, ktorý slúži na pohlcovanie nepríjemného pachu z cigariet či kuchynských výparov. Zachytiť tieto pachy mechanickou filtráciou je totiž naozaj problematické. Ďalším v rade sú potom antibakteriálne filtre, schopné aktívne sa popasovať s baktériami vo vzduchu. Vzduch čistia pomocou nanočastíc striebra a antibakteriálnych látok v kombinácii s vláknami uhlíkových filtrov. 

Pre alergikov

Keď hovoríme o znečistenom vzduchu, bavíme sa na úrovni mikroskopických čiastočiek. My ich nevidíme a ony nás tiež nie, no najmä alergikom dokážu poriadne strpčiť život. Tí by si preto mali zadovážiť čističky vzduchu zvlášť výkonné prístroje, ktorých vzduchový výkon by mal objem miestnosti presahovať až trojnásobne. Vrele odporúčame aj HEPA filter so schopnosťou zachytiť aj ten najjemnejší prach, spóry plesní, smog alebo vírusy.

screen-vzdusin-sk-cisticka-vzduchu-airbi-fresh

Aj ako prevencia

Čističky vzduchu môžu skvele fungovať aj ako prevencia, zvlášť v domácnostiach s malými deťmi. Čističky na pele a alergény dokážu zachytiť čiastočky s veľkosťou 0,3 mikrónu vrátane peľu, roztočov alebo častí zvieracích chlpov. K niektorým sú dodávané aj sady náhradných filtrov, na ktorých výmenu vás upozorní indikátor.

Ktorú si vybrať?

Ak hľadáte vhodnú čističku vzduchu pre vás, máme pre vás. Výborný pomer cena-výkon ponúkajú čističky vzduchu Winix. Už základné modely tejto značky disponujú štvorstupňovým systémom filtrácie s uhlíkovým aj HEPA filtrom.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..