Pomôcky na udržanie optimálnej klímy v interiéri a na terase

Terasa

Letné obdobie je charakteristické horúčavami, o ktorých sme kedysi len snívali a užívali sme si ich v prímorských oblastiach. Klíma sa mení a horúčavy typické pre prímorské oblasti sa v posledných rokoch objavujú aj u nás. Okenice a iné ochranné tieniace prvky nájdeme už aj na našich dedinách a nebudú to závesy.  Prezradíme vám čo-to o najspoľahlivejších tieniacich prvkoch.

Terasa
Terasa

Markízy

Nájdete ich nielen na balkónoch špičkových hotelov, ale aj na terasách viacerých rodinných domoch. Sú omnoho obratnejšie a šikovnejšie ako slnečníky a vďaka možnosti vyťahovania a sťahovania si regulujete slnečné UV žiarenie a chránite aj interiér pred prehrievaním. Vybrať i môžete z ponuky kvalitných terasových markíz a a kvalitných balkónových markíz. Majú buď kľukové, alebo motorické ovládanie a zvládnu akékoľvek nástrahy počasia – vietor, silný dážď.

Ak chcete tráviť v lete veľa času na terase alebo balkóne, neriskuje úpal a popáleniny a chráňte vašu pokožku a celkovo vaše zdravie pred slnečným žiarením. Sami si budete regulovať, koľko slnečného žiarenia pripustíte na terasu alebo balkón.

Rolety na strešné okná

Ak máte obývané podkrovie, poprípade vlastníte mezonet, určite oceníte aj kvality roliet na strešné okná. Tento priestor nachádzajúci sa priamo pod strechou býva pravidelné prehrievaný a akékoľvek prenikanie slnečného žiarenia do tohto priestoru je pre naše zdravie cez letné mesiace nebezpečné. Ak si chcete v týchto priestoroch udržať optimálnu klímu, potrebujete nové rolety na strešné okná.

Na ochranu interiéru vám odporúčame spomedzi tieniacich prvkov vyberať vonkajšie rolety, do podkrovia rolety na strešné okná a nepohrdnite ani závesmi vyrobenými z husto tkanej látky. Na presklené priestory sú vhodné tzv. screenové rolety, ktoré sa kedysi používali len ako tienenie reštauračných zariadení.