Ako usporiadať nábytok v kancelárii, aby sa všetkým zamestnancom dobre pracovalo?

Usporiadanie nábytku

Takmer 70% Slovákov pracuje v kancelárskom prostredí. Väčšina z nich pracuje v nevyhujúcich podmienkach – zlé stoličky, nekvalitné osvetlenie, nedostatočné vykurovanie/ klimatizovanie priestorov. Ak ale vlastníte kancelárske priestory, ako by ste mali usporiadať nábytok, aby ste tým neohrozili zdravie zamestnancov a podporili ich produktivitu?

Usporiadanie nábytku
Usporiadanie nábytku

Stoly umiestňujte čo najbližšie k prirodzenému zdroju svetla

Kancelársky nábytok, ako napríklad stoly a stoličky umiestňujte čo najbližšie k prirodzenému zdroju svetla. Zároveň ich ale neumiestňujte priamo k oknu. Slnko by oslepovalo vašich zamestnancov a znemožňovalo by im prácu pri počítači. Usporiadanie kancelárskeho nábytku samozrejme bude záležať od dispozičného riešenia a veľkosti kancelárskych priestorov. Snažte sa ale tejto rady držať. Uvidíte, že vaši zamestnanci budú spokojní.

Pozor na káble

Pri rozmiestňovaní kancelárskeho nábytku dávajte pozor aj na káble z počítačov, tlačiarní. Nesmú byť pohodené len ak cez stred kancelárie. Riskujete zdravie vašich zamestnancov. Použite lišty, poprípade rozmiestnite kancelárske stoly a stoličky tak, aby káble z počítačov nezasahovali do chodbičky, kadiaľ prechádzajú vaši zamestnanci. Všetko sa dá, len treba chcieť.

Stoly nedávajte k dverám

Viete si predstaviť, že by ste sedeli za počítačovým stolíkom pri dverách? Boli by ste v prievane, riskovali by ste nachladnutie a stále by okolo vás niekto prechádzal. Nemohli by ste sa sústrediť a cítili by ste sa, ako keby ste sedeli uprostred frekventovanej cesty.

Určite nikdy neumiestňujte stoly k dverám do prievanu. Vašim zamestnancom sa bude lepšie pracovať, keď im namiesto obyčajných kancelárskych stolíkov kúpite lepšie výškovo nastaviteľné stoly. Umožňujú nastaviť výšku pracovnej dosky podľa výšky zamestnanca.

Ak chcete, aby vaši zamestnanci pracovali efektívne, nedávajte im kancelárske stoly so stoličkami k dverám, ale zároveň nie priamo k oknu. Odporúčame vám radšej investovať do šetrného kancelárskeho LED osvetlenia. Je cenovo prijateľné a neškodí našim očiam.