Praktické rady, ktoré oceníte pri hľadaní novej sedačky

Sedačka

Už vám vaša stará sedacia súprava dosluhuje a nemôžete sa dívať na to, ako vám každá návšteva obzerá vysedenú a ošúchanú sedaciu súpravu? Je načase si kúpiť novú. Pri jej výbere sa však môžete ľahko popáliť hlavne ak budete hľadieť len na cenu a farbu sedacej súpravy.

Tieto praktické rady vám pomôžu vybrať si z ponuky sedacích súprav modernú a zároveň nadčasovú sedaciu súpravu, ktorá vám bude robiť spoločnosť niekoľko desaťročí.

Sedačka
Sedačka

Zameriavajte sa výhradne len na slovenských výrobcov sedačiek

Ak hľadíte na cenu a chcete si kúpiť tú najlacnejšiu sedačku, nepočítajte s tým, že vám sedacia súprava vydrží. Lacné sedacie súpravy navyše od zahraničných výrobcov začnú po pár rokoch vŕzgať, látka sa opotrebuje a molitan (PUR pena) sa vysedí. Ak si vyberiete pružinovú sedačku od zahraničných dodávateľov, očakávajte, že za dva-tri roky budete kupovať novú.

Zameriavajte sa výlučne len na slovenských dodávateľov sedačiek. Slovenské sedačky vám vydržia, látka sa nezoderie a nevysedia sa. Síce budú tieto sedačky o čosi drahšie, za kvalitu sa vám ale oplatí priplatiť si. Neprerobíte a navyše získate spoločníka na dlhé desaťročia.

Dávajte pozor na dodaciu dobu

Ak potrebujete sedačku ihneď, objednávajte si ju minimálne mesiac vopred. Kým vám ju dodajú, potrvá to mesiac, niekedy aj viac. Nečudujte sa potom, že budete musieť čakať. Ak vám to nevadí a nesúri vám to, tak potom nebude žiaden problém. Ak sa ale sťahujete a len pár dní pred sťahovaním sa chystáte objednávať sedačku, očakávajte, že si na ňu pár týždňov počkáte. Pre niekoho samozrejmosť, pre niekoho nepochopiteľná vec. Uvedomte si však, že výrobcovia sedačiek vám sedačku musia vyrobiť a zároveň dodať na predajňu, čo nejaký čas trvá.

Spýtajte sa na predajni, ako dlho bude trvať, kým vám sedačku dovezú. Vyhnete sa zbytočným komplikáciám.