Interiér spálne je dôležitou súčasťou celého domu

Spálňa je najintímnejšia izba pre každého človeka. Po náročnom dni si chcete užiť odpočinok a zdravý spánok, preto je veľmi dôležité vytvoriť taký interiér spálne, aby ste sa cítili útulne a pokojne.

Pomôžu v tom dva zaujímavé prvky – mandala nástenná dekorácia a bavlnené obliečky.

Mandaly na stenu

Mandaly na stenu majú veľký význam. Tento symbol sa používa v budhizme a patrí k rituálnym predmetom používaným pri meditácii. Vo všeobecnosti je mandala geometrický útvar zložený z vonkajšieho kruhu, do ktorého je vpísaný štvorec, kde je umiestnený ďalší kruh zo segmentov alebo v tvare lotosu. Symbol sa považuje za posvätný, pretože predstavuje model vesmíru a je mapou vesmíru. Hovorí sa, že takýto vzorec má na človeka veľký vplyv: môže priniesť úspech, uvoľniť napätie a otvoriť podvedomie.

Teraz sa takéto symboly často používajú na zdobenie domu. Môžete si vybrať dvojrozmerné (maľované), ale aj trojrozmerné, drevené ozdoby. Mandaly rôznych farieb v tvare lotosu sú veľmi obľúbené, pôsobia veľmi esteticky a dobre sa hodia do každého interiéru. Prinesú inšpiráciu, harmóniu a vitalitu.

Bavlnené obliečky

Ďalšou dôležitou zložkou dobrého spánku a dobrej nálady sú posteľné obliečky. Ľudia uprednostňujú prírodné tkaniny a bavlna je jednou z najlepších. Táto jemná tkanina je nielen príjemná a hladká na dotyk, ale má aj mnoho funkčných výhod. Bavlna dobre absorbuje vlhkosť a má vysokú tepelnú výmenu, takže sa v nej pohodlne spí v zime aj v lete. Bavlnené obliečky budú skutočným výhodné pre ľudí, ktorí sú alergickí na iné tkaniny – sú hypoalergénne, pretože sú vyrobené z prírodného materiálu.

Bavlnené obliečky majú rôzne farby a zdobené rôznymi vzormi. Ak máte moderný štýl domu, môžete si kúpiť nenápadnú tmavú plachtu. Pre romantických ľudí budú dobrou voľbou obliečky so srdiečkami – to je pekný darček pre milovanú osobu! Vo sviatočný deň môžete posteľ ozdobiť obliečkou s tematickým ornamentom (napríklad vianočným), v lete zase obliečkou s jemnými kvietkami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup