Ako si zabezpečiť kvalitný a dostupný počítač či notebook?

Pri nákupoch sa použitých produktov stránime, subjektívne ich hodnotíme ako menej výkonné so zastaranými funkčnými vlastnosťami. V mnohých prípadoch je však opak pravdou – majú zabezpečený pravidelný servis a nevyhnutné opravy sa riešia okamžite. Vzťahuje sa to aj na tak precíznu a citlivú výpočtovú techniku. Repasované notebooky, počítače, prípadne aj mobilné zariadenia preukazujú požadovaný výkon ako v domácnostiach, tak aj vo firmách.

Čím je špecifická repasovaná výpočtová technika?

Na príklade základnej výpočtovej výbavy zisťujeme, že repasovaná technika je podstatne lacnejšia. To však nie je zárukou, že záujemcovia po nej okamžite siahnu. Rozhodujú technické a testovacie kvality. Až keď sa presvedčíte, že repasované počítače majú podobnú kvalitu ako nové zariadenia.

Možno aj vašu mienku o repasovanej technike zmení skutočnosť, že repasované notebooky, počítače taktiež nesú najuznávanejšie logá. Prezentujú sortiment počítačov značky HP, DELL, Lenovo a ďalšie.Hlavné je, že boli tieto repasované zariadenia boli využívané len krátkodobo, ktoré veľké firmy vymieňajú za nové.

Čo sa skrýva za vyradením a následným repasovaním techniky?

Vyplýva to jednak z nárokov na výpočtovú techniku a neraz aj zo špecifík financovania u veľkých firiem. Výpočtovú techniku, najmä počítače, si zabezpečujú spoločnosti prostredníctvom operatívnych lízingov. Po vypršaní zmluvy (cca. po 2 rokoch) ich nahrádzajú ďalšie novinky. Čo je však dôležité, repasovaným zariadeniam je zabezpečený plný servis a kompletná starostlivosť o techniku. To nasleduje aj po tom, ako ju označia za použitú. Prebieha kontrola komponentov, preinštalovanie softvéru a plné testovanie výkonu. Po úspešnom absolvovaní prehliadky sa táto technika opätovne ponúka v predaji za nižšie ceny.

Viete, že tieto základné znaky možno aplikovať na akejkoľvek repasovanej technike? Vo firmách je veľký záujem aj o repasované iphony, keďže ich zamestnanci potrebujú na každý deň, často aj po pracovnej dobe. V sortimente nájdete aj absolútne novinky alebo modely za zníženú cenu.

Zdroj obrázku: Skylines / Shutterstock.com