Hliníkové okná sú zárukou kvality pre moderný dom

Okno už dávno nie je len praktický prvok domu, ktorý má za úlohu vpustiť do vnútra svetlo a vzduch. V dnešnom svete je to ďalší dizajnový prvok, ktorý umožňuje dodať obydliu osobnosť a vyzdvihnúť celkový vzhľad. Medzi okná, ktoré poskytujú slobodu dizajnu patria predovšetkým hliníkové a drevohliníkové okná.

Hliníkové okná sú jednotkou na trhu

Hliníkové okná oslovujú najmä ľudí, ktorí majú svoju predstavu, ako by mal vyzerať ich dom a neboja sa ísť mimo tradičný dizajn. Hliníkové okná dávajú absolútnu slobodu pre architektonické nápady a riešenia, a umožňujú vytvárať okenné konštrukcie vo veľkej škále veľkostí, tvarov či rôznych spôsobov otvárania.

To všetko vďaka hliníkovým profilom okien, ako napovedá samotný názov tohto produktu. Hliník je ako materiál ľahký, ale napriek tomu spoľahlivý, odolný a pevný. Práve kombinácia ľahkého a odolného umožňuje vytvárať hliníkové okná rôznych tvarov a veľkostí.

Hliníkové okná sa v minulosti označovali ako studené, avšak dnešné moderné hliníkové okná poskytujú dostatočnú tepelnú aj zvukovú izoláciu.

Drevohliníkové okná poskytujú tradičný vzhľad

Jedným z najnovších trendov v oblasti zasklenia sa stali drevohliníkové okná. Na trh sa dostali relatívne nedávno, ale už sa im podarilo získať medzi zákazníkmi značnú popularitu.

Je to z dôvodu, že drevohliníkové okná dávajú možnosť prepojiť tradičný vzhľad drevených okien s moderným hliníkovým profilom. To všetko navyše sprevádza množstvo výhod ako napríklad odolnosť voči poveternostným podmienkam, zvuková a tepelná izolácia, pevnosť a celková odolnosť. Okrem spomenutého sú drevohliníkové okná aj šetrné k životnému prostrediu, pretože na výrobu týchto okien sa umelé materiály prakticky nepoužívajú.

Zdroj obrázku: Photomann7 / Shutterstock.com