Čo je dobré vedieť o kožených sedačkách? II.časť

Nie je koža ako koža, to je každému jasné. Aj preto sa zaužívali isté nepravdivé informácie, podľa ktorých sa napríklad pri dlhšom sedení na koženej sedačke na ňu človek doslova prilepí. Pokiaľ je vrchný materiál z koženky, tak je to celkom možné. Ale to sme zase na začiatku, pretože: nie je koža ako koža.

Výberu kožených sedačiek sa ešte len budeme venovať, no pri kupovaní koženej sedačky by ste rozhodne mali zohľadniť kvalitu vrchného materiálu.

Anilínové kože

Túto kategóriu tvoria kože najvyššej kvality. Aj preto sa ich povrch takmer nijak nekoriguje, akurát sa prifarbí anilínovými farbami. Tieto kože majú skvelé vlastnosti, ale veľmi zložito sa udržujú práve preto, že ich povrch nie je ničím chránený. Na dotyk je však povrch týchto sedačiek príjemne jemný. Na povrchu sedačiek z prírodnej anilínovej kože môžete nájsť drobné odchýlky v podobe jazvičiek, značiek, škrabancov či pichnutí, ktoré vznikli za života zvieraťa. Aj vďaka nim je ale každá sedačka originálom, ktorý inde nenájdete.

Semianilínové kože

Aj v tomto prípade o veľmi kvalitné kože. Tieto sú, na rozdiel od anilínových koží, podrobené moreniu a farbeniu, teda procesom, ktoré sledujú jediný cieľ: zvýšiť odolnosť voči vplyvom prostredia. Výhodou je, že sedačka si aj napriek svojmu veku zvykne držať jednotné farby po celom povrchu. Jedinečná povrchová štruktúra je tu tiež rozoznateľná, rovnako sú prítomné všetky pozitívne vlastnosti, ktoré koža ako taká má.

Farbené kože

Sem spadajú menej kvalitné kože, na ktorých povrchu sa môžu vyskytovať chyby väčšieho rozsahu, spôsobených vonkajšími vplyvmi, parazitmi, veľmi viditeľným zjazvením alebo nesprávnym zaobchádzaním. Tieto chyby sa buď prekryjú farbou s lakom, alebo sa namiesto vrchnej vrstvy nanesie umelá kresba. Sedačky z farbených koží sa ľahko udržujú a neblednú, sú ale na pocit tvrdšie a takmer nepriepustné.

Velúrové a kryté štiepanky

Vznikajú tzv. štiepaním kože. Z vrchnej vrstvy sa vyrábajú anilínové a semianilínové kože, zo spodnej, mäsovej a menej kvalitnej strany, práve velúrové a kryté štiepanky. Tieto typy koží sa používajú na poťah lacnejších sedačiek, prípadne na miestach, ktoré sú menej namáhané. Na omak je povrch týchto koží menej komfortný, drsnejší a tvrdší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..