Ako ušetriť v domácnosti? III. časť

Ušetrených financií nie je nikdy dosť. Preto vám prinášame už tretí diel nášho seriálu „Ako ušetriť v domácnosti?“. Opäť teda pôjde o šetrenie nákladov popri každodennom kolobehu života. Získajte inšpiráciu a robte veci inak ako doteraz.

Tip 1 Pohotovostný, alebo inak Stand by režim, určite poznáte. Táto funkcia je súčasťou televízorov aj počítačov. Menej známou vecou už je to, že ročne vás táto funkcia stojí približne 60€. Ak teda chcete šetriť, začnite napríklad odtiaľto.

Tip 2 Umývačka riadu nie je bežnou výbavou domácnosti. Ale mohla by byť. Jej použitím totiž ušetríte viac ako 75% času a 25% nákladov, ktoré by ste museli vynaložiť na klasické ručné umývanie. Najmä s vodou dokáže umývačka hospodáriť veľmi šetrne.

Tip 3 Klimatizácie sú v permanencii najmä v lete. Aby boli čo najúčinnejšie, pozatvárajte pri ich chode okná aj dvere na miestnosti, ktorú akurát klimatizujete. Najmä pokiaľ ide o menej výkonnú klimatizáciu, ktorá zvládne obhospodáriť len jednu miestnosť.

Tip 4 Pri varení na plyne používajte hrnce veľkosťou adekvátne výkonu a veľkosti horáka. Ak je ich dno väčšie, tak znižuje účinnosť plameňa. Ak je, naopak, menšie, plameň ohrieva aj priestor mimo hrnca, čo je opäť neúčinné a zbytočné. Ak je to možné, pri varení využívajte tlakový hrniec. Dokáže vygenerovať až o 50% väčšiu teplotu ako klasické hrnce. Jedlo sa vďaka tomu uvarí rýchlejšie.

Tip 5 V prípade chladničky a mrazničky si dajte pozor kam ich umiestňujete. Nemali by byť blízko priamych zdrojov tepla, radiátorov alebo krbov. Škodiť im môže aj priame slnečné žiarenie. Potraviny vkladajte do chladničky aj mrazničky riadne vychladnuté. Ak zistíte, že hrúbka námrazy je v oboch spotrebičoch väčšia ako 3 milimetre, nechajte ich odmraziť.

 

Prečítajte si aj ďalšie naše návody ako ušetriť:

Ako ušetriť v domácnosti? I. časť

Ako ušetriť v domácnosti? II. časť

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..