Ako skombinovať interiérové dvere s podlahou v byte?

Interiérový dizajn je vždy o snahe skombinovať rôzne materiály a farby do súznenia, ktoré dokáže vytvoriť skutočne jedinečnú atmosféru. Jedným z kľúčových aspektov pri tomto tvorení je aj kombinácia interiérových dverí s typom podlahy.

Aj napriek tomu, že sa to na prvý pohľad nemusí zdať a v rôznych magazínoch zaoberajúcich sa interiérovým dizajnom sa predovšetkým hovorí o správnom kombinovaní doplnkov a nábytku, tak interiérové dvere zohrávajú v celkovom dizajne skutočne veľkú rolu.

A to predovšetkým v kombinácii s podlahou. Práve tieto dva elementy totiž dokážu vytvoriť a ukázať celkový obraz bytu či domu. Preto je ich správna kombinácia mimoriadne dôležitá. 

Ako ich skombinovať správne?

Základnou vecou, ktorú vám pri kombinovaní týchto dvoch produktov neodporúčame robiť, je staviť na tú istú farbu dverí a podlahy.

V prípade, že by ste tak urobili, sa vám totiž môže celý interiér doslova zliať do jednej farby a pôsobiť pomerne fádne.

Moderný interiérový dizajn je naopak postavený na kontrastoch a platí to aj pri výbere interiérových dverí, kde v poslednej dobe prevláda obľúbená čierno-biela kombinácia.

Neutrálna podlaha

Pokiaľ ste pri zariaďovaní bytu či domu stavili na odporúčaný kontrast, tak pri kladení podlahy vám odporúčame vyberať čo najneutrálnejšie farby.

Práve vďaka tomu totiž dokážu vyniknúť spomínané interiérové dvere, kuchyňa či ďalší nábytok vo vašom byte či dome.

Zariaďujte tak, aby sa to páčilo vám

Tým najdôležitejším aspektom pri zariaďovaní a dizajnovaní vášho nového či stáleho bývania, je však aj tak váš pocit.

Preto vždy dajte na svoju intuíciu, ako by celkový výsledok mal vyzerať.

Odporúčania ohľadom interiérového dizajnu vás síce môžu naviesť na tú správnu cestu, no konečné rozhodnutie bude aj tak len a len na vás.

Zdroj obrázku: Vadym Andrushchenko / Shutterstock.com