Ako si zútulniť balkón?

Zima sa už pomaly, ale isto lúči. Odchádza ďaleko a vráti sa zase o niekoľko mesiacov. Privítajte jar a prvé jarné lúče na balkóne. Ak patríte k tým, ktorí si nemôžu dovoliť svoje nohy vyložiť na záhradnej terase, môžete si aspoň prečítať nasledujúcich pár riadkov a inšpirovať sa nápadmi, ako si zútulniť miesto na relax – balkón. Poďme teda na to!

shutterstock_1558834

Zariadenie prispôsobte priestoru

Ak sa už nemôžete dívať na opustený balkón, pustite sa do výraznejšej rekonštrukcie. Skôr ako začnete behať po nákupných centrách a zháňať nábytok na balkón, mali by ste sa najskôr zamyslieť nad tým, že nie každý nábytok, ktorý sa vám zapáči, sa automaticky hodí práve na váš balkón. Mnohí majitelia bytov s balkónmi si to neuvedomujú a potom vyplakávajú, že nábytok, ktorý si kúpili, sa im na balkón nezmestí. Preto si z toho vezmite ponaučenie a vezmite do rúk meter. Zmerajte si dĺžku a šírku a následne podľa toho sa rozhodujte aký nábytok vám zapasuje.

Ak je váš balkón menších rozmerov, skúste staviť na jednoduchý kovový alebo plastový nábytok, ktorý nebude zaberať veľa miesta a zároveň bude pôsobiť útulne. Mnoho domácností, ktoré majú okrem bytu aj šikovný malý balkónik, siaha po skladacích stoličkách, ktoré zvládne preniesť každý člen rodiny, bez toho, aby dostal pruh. Stoličky a stôl na balkóne laďte do prírodných farieb. Tie pôsobia útulne a navodzujú príjemnú atmosféru.

Deky a koberčeky

Počas letných mesiacov si nezabudnite zútulniť terasu aj peknými pastelovými dekami. Pri pozorovaní mesiaca na vás môže prísť zima. Čo iné by vás dokázalo lepšie zahriať ako teplá deka, ktorú budete mať po ruke ( alebo pod sebou )? Okrem deky si môžete na balkón dať tkaný koberček, ktorý si zakaždým vyprášite a bude čistý ako keby ste ho doniesli práve z obchodu. Textílie dodajú vášmu balkónu šmrnc. Vďaka ním sa aj na svojom balkóne budete cítiť ako na dovolenke alebo v obľúbenej kaviarni.

Veľa zelene

Či už máte malý balkón, alebo veľký, nezabúdajte na zeleň. Zeleň dokonale zútulní inak chladné nenavštevované miesto. Vyberajte nenáročné rastlinky, ktoré z vášho balkóna po pár mesiacoch nespravia džungľu. Ak práve neobľubujete balkónové rastliny, skúste bylinky, ktoré môžu byť neskôr dobrou prísadou do pokrmov. Ak máte v pivnici staré kvetináče a nádoby, nevyhadzujte ich. Skúste ich zreštaurovať a dať na svoj balkón. Dokonale zútulnia a skrášlia miesto, na ktorom plánujete len relaxovať.

Ak nemáte do čoho dať zeleň, skúste využiť staré kvetináče a nepotrebné dlaždice. Tenké dlaždice rozlámte na kúsky a následne nimi oblepte starý kvetináč. Nemusíte využívať len staré dlaždice. Skúste si vziať napríklad fazuľu, šošovicu alebo aj mušle, ktoré ste nazbierali pri mori. Spravte si dokonalú dekoráciu, do ktorej potom nasadíte rastlinky.

Osvetlenie na balkóne

Ak si zrovna nepotrpíte na klasické osvetlenie, mali by ste svoje pohľady upriamiť na lampáše, lampióny a iné podobné osvetlenia. Poprípade ak chcete, aby osvetlenie z vianočného stromčeka bolo s vami počas celého roka, zaveste si ho aj na balkón a spríjemnite si chvíľky na balkóne po západe slnka. Väčšiu romantiku ako pri malých rozvešaných svetielkach, lampiónoch a lampášoch si nebudete vedieť ani predstaviť. Šikovné osvetlenie na balkóne zútulni pekne zariadený priestor.

Balkón je miesto, na ktoré sa vyberiete vtedy, keď plánujete všetky svoje každodenné starosti zahodiť za hlavu. Prečo si ho nezútulniť aj hneď po prečítaní týchto riadkov?


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..