Ako sa obliecť do záhrady

S prichádzajúcou jarou sa čím viac otepľuje, čo teší nejedného záhradkára. Pomaly sa bude treba starať o záhradku viac a viac. Je to radosť aj starosť. Pri párci sa zašpiníte, narobíte ale výsledok stojí vždy za to. Však kt by odolal čerstvo odtrhnutej rajčiny alebo jahody z domácej záhradky?

Pri práci v záhrade je potrebné okrem pracovitosti, pozitívnej nálady a trezlivosti aj primerané pracovné oblečenie. V záhrade sa totiž človek ľahko zašpiní – stačí chvíľka nepozornosti a máme nohavice od hliny alebo od rozmačkanej rajčiny.

Pre pracantov záhradných sú vhodné najmä spomínané nohavice. Pracovné nohavice Blancheporte, vhodné aj prácu v záhrade sú do pása, nechýbajú im ani vrecká a ani opasok. Vyrobené sú z 35%- nej bavlny.

Ako bude časom pražiť na záhradkárov viac a viac slnka pri obrábaní záhradky, bude si treba zadovážiť aj nejaký účinný opaľovací krém. Ak sa náhodou aj spálite, je možné použiť prírodnú pomoc – môžete použiť kokosový olej, ktorý sa dá použiť aj na regeneráciu pokožky po opaľovaní. Okrem toho je možné kokosový olej využiť na mnoho iných spôsobov. Dá sa použiť v kuchyni, ako potravina a aj ako starostlivosť o naše telo, napríklad na pleť a pery.

Účinky kokosového oleja

Panenský bio kokosový olej sa získava šetrným spracovaním kokosových olejov. Unikátne vlastnosti kokosového oleja majú svoje miesto aj v zdravej kuchyni a starostlivosti o telo. Má lahodnú chuť a vôňu, je ľahko stráviteľný a neobsahuje cholesterol. Veľmi ľahko sa trávi, pomáha eliminovať kvasinky a baktérie. Veľa potenciálnych zdravotných prínosov nezahŕňa len samotnú konzumáciu kokosového orecha, ale aj jeho používanie na telo.

Kokosový olej môže chrániť vašu pokožku pred slnečným ultrafialovým (UV) žiarením, ktoré má na svedomí vrásky, hnedé škvrny a zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože. Zistilo sa, že kokosový olej blokuje asi 20% UV žiarenia slnka. Majte však na pamäti, že neposkytuje rovnaké množstvo ochrany ako bežné opaľovacie prípravky, ktoré blokujú približne 90% UV žiarenia.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..