Aké sú výhody betónovej žumpy?

Čoraz viac ľudí si vyberá betónové žumpy namiesto tradičných sklolaminátových. Betónové žumpy lepšie odolávajú zmenám tlaku a betónový plášť poskytuje určitý stupeň ochrany pred prípadným zemným tlakom. Betónová žumpa je ekonomickejšia ako iné typy žúmp, pretože vyžaduje menej stavebných materiálov, vyžaduje si však aj väčšiu údržbu, aby si zachovala svoj tvar a výkon.

Betónové žumpy sú zvyčajne veľmi odolné

Betónové žumpy sú zvyčajne veľmi odolné a vydržia veľa rokov. Sú vyrobené z betónu a ocele a betón je často vystužený drôteným pletivom alebo oceľovými tyčami. Vďaka tomu sú schopné odolať tlaku pôdy nad nimi.

Betónová žumpa sa vyznačuje estetikou

Betónové žumpy sú aj estetické Môžu byť navrhnuté tak, aby ladili so štýlom domu alebo dokonca zabudované do svahu tak, aby ich nebolo vôbec vidieť. Výber materiálov pre tieto systémy je zvyčajne na Vás a Vašom staviteľovi, takže si môžete vybrať to, čo vyhovuje Vašim potrebám pri úprave terénu.

Nevyžadujú pravidelnú údržbu

Ďalšou výhodou betónových žúmp je, že nevyžadujú pravidelnú údržbu. Nedokáže ich poškodiť hmyz ani hlodavce, takže odpadá starosť s ich čistením alebo opravou škôd z napadnutia. Vďaka tomu sú oveľa jednoduchšie na údržbu ako tradičné žumpy, ktoré je potrebné pravidelne čistiť, aby správne fungovali.

Betónové žumpy je možné prispôsobiť Vašim potrebám

Betónové žumpy je možné prispôsobiť Vašim potrebám. S betónom sa ľahko pracuje, čo znamená, že si veľkosť žumpy ľahko upravíte podľa potreby. Napríklad, ak máte veľkú rodinu alebo máte časté domáce večierky, možno budete chcieť väčšiu nádrž ako niekto, kto žije sám.

Betónové žumpy sú odolnejšie ako plastové alebo kovové modely, pretože sú vyrobené z pevnejších materiálov, ktoré odolávajú živlom oveľa lepšie ako iné materiály používané v septických systémoch. Vďaka tomu sú ideálne pre ľudí, ktorí žijú v oblastiach náchylných na záplavy alebo silné dažde, pretože sa nedeformujú ani neprasknú.

Nekorodujú

Betónové žumpy vydržia dlhšie ako plastové žumpy a nepodliehajú korózii. Betón totiž nepodlieha oxidácii ako kov. Betón má tiež vysokú odolnosť voči väčšine chemikálií, takže sa nemusíte báť znehodnotenia materiálu v priebehu času. To znamená, že môžete betónovú žumpu používať dlhé roky bez obáv, že sa poškodí alebo bude vyžadovať opravu.

Môžu byť v akomkoľvek substráte

Betónové žumpy sú dobrou voľbou pre ľudí, ktorí si chcú na svojom pozemku nainštalovať žumpu. Môžu byť zakopané v akomkoľvek substráte a v akomkoľvek type pôdy, čo je veľmi univerzálne a komfortné riešenie.

Výhody pre životné prostredie

Betón je vyrobený z prírodných látok, ktoré sú ľahko rozložiteľné v životnom prostredí. To znamená, že sa nemusíte obávať, že po skončení životnosti žumpy dôjde k úniku toxických chemikálií do podzemných vôd alebo k spláchnutiu do pôdy.

foto: freepik.com