4 tipy na skvelé romantické filmy

Romantický večer a romantické filmy, to k sebe jednoducho pasuje. V nadväznosti na náš predchádzajúci článok vám preto ponúkame niekoľko tipov na romantické a dojímavé filmy, ktoré patria k tomu najlepšiemu zo svojho žánru. Tu ich máte.

Podivný prípad Benjamina Buttona
Život Benjamina Buttona beží od začiatku akosi zvláštne. Je celý naopak. Narodí sa ako starec s mysľou dieťaťa, nestarne však ďalej. Aspoň nie jeho telo. To mladne, zatiaľ čo Benjamin sa dostáva do rôznych situácií a ochutnáva svet v jeho skutočnej podobe. Vo veku, kedy jeho rovesníci na mladosť len spomínajú, je Benjamin v plnej sile a prežíva lásku svojho života. Nikdy však nespozná aké to je zostarnúť vedľa milovanej osoby…

beny

Forrest Gump
Kto by nepoznal príbeh prostého chlapca, ktorý sa napriek svojmu nižšiemu intelektu dokáže obdivuhodným spôsobom preplietať životom? Tento film ponúkne zo všetkého niečo – pamätné udalosti amerických dejín 20.storočia, dramatické akčné momenty a samozrejme aj dojímavé scény. Forrest Gump siaha na to najlepšie, čo je ukryté v ľudskej podstate a určite sa tento klenot svetovej kinematografie oplatí vidieť. Niekoľkokrát.

forest

Statočne srdce
Neuveriteľné, že tento kultový film, ktorý skvelým soundtrackom dotvoril James Horner, bol natočený pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Jeho dej sa však odohráva ešte hlbšie v minulosti, až v 13. storočí. Tvorcovia sa inšpirovali historickou postavou Williama Wallacea, hrdinu Škótskej histórie a bojovníka za národnú identitu Škótov. Tomu hrozí, že po brutálnej smrti a strate milovanej Murron príde aj o svoju zem a svoj život. Wallace nemá čo stratiť a tak sa s hŕstkou verných vydáva na zdanlivo nerovný súboj proti anglickej vrchnosti.

sttocne

Duch
Pre niektorých romantická limonáda, pre iných zase klasika romantických klasík. Film zobrazuje idylický život Sama (P. Swayze) a Molly (Demi Moore), ktorý znenazdajky pretne Samova tragická smrť. Ten však svoju lásku nedokáže opustiť a sprevádza ju ako duch, s ktorým sa Molly dokáže na základe zvláštnych okolností spojiť. Pri záverečnej scéne a Unchained Melody sa nebudete hanbiť ani za stiahnuté hrdlo a slzy v očiach.

duch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..