O Vianociach trochu netradične + 3 Videá

Vianočný čas si každý predstavuje inak. Po svojom. Veríme, že pár minút, ktoré investujete do prezretie tohto článku, nebudete považovať za stratené. Pripravili sme pre vás zopár zaujímavostí, ktoré sa spájajú s najkrajšími sviatkami v roku. Pozerajte a majte pekné sviatky:).

Pieseň Amazing Grace je v USA tradičnou záležitosťou. Napísal a jej text publikoval kňaz a bývalý kapitán otrokárskej lodi John Newton v roku 1779. O viac ako 200 rokov neskôr sa Newtonova skladba dočkala takéhoto do očí bijúceho coveru. A nie len do očí. Disco Vianoce či Štedrý deň strávený na strelnici pri kolotočoch – čo táto výzdoba pripomína vám?

 

Počuli ste už o Vianočnom ostrove? Určite aspoň jedným uškom. A viete odkiaľ má ostrov toto svoje meno? Pravdou je, že jediná vec, ktorá ho spája s Vianocami ako ich poznáme my, je fakt, že ho pre západný svet objavil počas vianočných sviatkov istý William Mynors. Tento kapitán ku krásne zelenému ostrovu priplával so svojou loďou 25. decembra roku 1643 a inak ako „Vianočný“ ho snáď ani pomenovať nemohol. Vianočný ostrov ostal do dnešných čias malým kúskom raja na Zemi. Veď pozerajte.

 

Symbolom Vianoc je vianočný stromček. Teda aspoň v našich zemepisných šírkach. Nasledujúce video je dôkazom, že ľudská fantázia je takmer nekonečná a nemá rešpekt ani pred touto tradičnou záležitosťou. Vianočné stromčeky zo starých pneumatík, monitorov, plechoviek, vankúšov, sladkostí, sudov,…To sa musí vidieť!

https://www.youtube.com/watch?v=OoMqK0xwR-s


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..