4 tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť čistotu v domácnosti

Čistota pol života a spokojnosti v domácnosti. Platí to aj pre vás? Potom možno oceníte nasledujúce tipy, s ktorými bude všedné upratovanie zase o čosi príjemnejšie. Vyskúšajte!

1.Zmiešajte prášok na pečenie, kyselinu citrónovú a ocot do tuhšej pasty, ktorou naplníte prázdny zásobník na ľad. Nechajte schnúť zhruba 2 hodiny a je hotovo – čistiaci prostriedok do umývačky riadu je hotový!

2.A opäť bude v akcii prášok do pečiva a kyselina citrónová, lenže tentokrát k nim pridajte lyžičku saponátu na riad. Opäť premiešajte a pastou naplňte zásobník na ľad. Po asi dvojhodinovom schnutí dostanete homemade WC osviežovač.

3.Zapchatý záchod? Vyskúšajte toto: na záchodovú misu natiahnite pár vrstiev fólie, ale tak, aby jedna druhú prekrývali a vytvorili akúsi vzduchotesnú bariéru. Máte? Tak spláchnite – fólia by sa mala jemne vyduť dohora. V tomto momente do nej oboma rukami zatlačte a odstráňte fóliu. WC by malo byť znovu použiteľné.

4.Aj vy máte doma podobne špinavý plech na pečenie? Skúste si pomôcť takto: posypte jeho povrch práškom do pečiva a pomocou rozprašovača naneste octový film. Nechajte 5 minút pôsobiť – spečené zvyšky a mastnota by mali teraz ísť ľahko dole. Rozdiel je celkom znateľný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..