3 tipy, ako si vybrať vírivku do záhrady

Vírivka do záhrady musí spĺňať určité kritériá, aby bola maximálne komfortná, nenáročná na prevádzku a jednoduchá na údržbu. Ako vybrať tú najlepšiuPredstavte si, ako po namáhavom dni v práci oddychujete vo vlastnej vírivke na záhrade bez ohľadu na to, aké je počasie. Užívate si kvalitnú hydromasáž, kocháte sa pohľadom na okolie, počúvate spev vtákov a zabúdate na všetky starosti bežného života. V tých chvíľach pre vás existuje iba prítomný okamih.

Vedzte, že nemusíte zostať iba pri predstavách. Vírivka môže byť realitou aj vo vašej záhrade. Avšak dôležité je, aby ste si vybrali takú, ktorá bude spĺňať všetky vaše túžby a preferencie.

Ako vybrať vírivku do záhrady?

Cena je síce podstatným kritériom pre voľbu vírivky, ale nemala by byť tým najdôležitejším. Faktom je, že za kvalitu sa platí. Ak chcete, aby vám vírivka spoľahlivo slúžila dlhé roky s minimálnymi prevádzkovými nákladmi a poskytovala maximálne pohodlie, nemáte na výber. Navyše, počiatočná investícia sa vám v priebehu rokov vráti aj v podobe pevnejšieho zdravia a lepšieho zvládania stresu.

Na čo sa sústrediť pri výbere vírivky?

Vyberajte z toho najlepšieho

Keďže chcete vírivku do záhrady, zamerajte sa na vonkajšie jacuzzi od svetoznámych producentov, ktoré predávajú autorizovaní predajcovia, poskytujúci nielen dodávku, ale aj inštaláciu, zaškolenie na používanie, záručný a pozáručný servis. Zistite si, aké má firma meno, referencie a skúsenosti. Zaberie vám to síce určitý čas, ale prinesie aj vytúžené ovocie v podobe luxusnej vírivky.

Verte, že už pri tomto kroku sa vám výber značne zúži. Na trhu môžete natrafiť na nepoctivých predajcov, ktorí vás síce ohúria nižšou cenou, ale tá ide spravidla vždy na úkor kvality. Nedajte sa odbiť, pýtajte sa a žiadajte certifikáty.

Jedným z poctivých predajcov je firma HOTTUB SAUNA & WELLNESS® patrí k autorizovaným predajcom s tromi servisnými strediskami na Slovensku. V ponuke majú to najlepšie z najlepšieho, napríklad vírivky značiek USSPA a Jacuzzi®.

Značka USSPA je výnimočná v tom, že ide cestou individuálneho prístupu a preferuje zákazkovú výrobu. Vírivky sa snaží neustále zdokonaľovať z hľadiska technológií, dizajnu, komfortu i výšky prevádzkových nákladov.

Svetoznámu taliansku značku Jacuzzi® snáď predstavovať netreba. Má za sebou viac ako 100-ročnú tradíciu a množstvo patentov. Patrí k lídrom na svetovom trhu v oblasti wellness & spa.

Ujasnite si základné kritériá

Kvalitné vonkajšie vírivky sú určené na celoročnú prevádzku, no napriek tomu sú energeticky úsporné. Pri výbere tej pravej do vašej záhrady si ujasnite, akú má mať veľkosť a tvar, koľko ľudí sa má do nej zmestiť a aké sú vaše požiadavky na príslušenstvo a technologické vybavenie.

Veľkosť vírivky závisí od priestorových možností vašej záhrady. Čo sa týka tvaru, tak klasikou je štvorec, obdĺžnik a kruh. S tvarom vírivky súvisí aj počet trysiek, masážnych pozícií a, samozrejme, počtu osôb, ktoré sa do nej zmestia.

Výrobcovia víriviek sa snažia ísť dopredu a vylepšovať technologické vybavenie. Od technológií závisí komfort, čistota, bezpečnosť a životnosť vírivky. Samozrejme, technológie v kvalitných vírivkách sú servisovateľné počas celého obdobia prevádzky.

Bežným príslušenstvom k vírivkám je chémia do vírivky, esencie, schodíky, stolík či termokryt. 

Vezmite do úvahy náročnosť inštalácie, záručný a pozáručný servis

Vonkajšie vírivky môžu byť zapustené do zeme, polozapustené alebo sa dajú na železobetónovú dosku, kde voľne stoja. Vírivky značiek USSPA a Jacuzzi® sú skonštruované tak, aby mali napriek extrémnym poveternostným podmienkam, teda nízkym teplotám, snehu či vetru, nízke prevádzkové náklady.

Firma HOTTUB WELLNESS & SPA poskytuje v rámci ceny vírivky jej inštaláciu, sprevádzkovanie a zaškolenie na obsluhu. Samozrejmosťou je profesionálny záručný a pozáručný servis.

Milujete hydromasáž aj plávanie? Riešením je SWIM SPA

Pravidelná hydromasáž prináša so sebou množstvo fyzických a psychických benefitov, o tom niet pochýb. Čo však poviete na to, že by ste mali k dispozícii celoročný bazén s regulovateľným protiprúdom, ktorého súčasťou je aj vírivka?

V tom prípade je pre vás ideálnou voľbou SWIM SPA od HOTTUB Sauna & Wellness®. Bazén s protiprúdom poskytuje ideálne podmienky na plávanie pre celú rodinu. Navyše má na bazénových schodoch integrované masážne trysky. Tie poskytujú základnú hydromasáž.

To znamená, že po plaveckom tréningu si môžete dopriať oddych vo vírivke, ktorá je súčasťou SWIM SPA.