Vyberte si štýlový koberec do vášho bytu

S veľkou vervou sme z našich bytov vyhádzali koberce. Lenže zrazu v nich bolo akosi smutno. A tak ich teraz do bytov opäť vraciame ako obľúbené dekoračné prvky.

Patrí koberec do bytu? Rozhodne áno!

Už dávno nie sú hitom celoplošné koberce. Nahradili ich plávajúce laminátové, vinylové alebo drevené podlahy, niekedy dlažba. Napriek tomu sú miestnosti, kam sa hodí aj celoplošný koberec. Napríklad do detskej izby. Pre batoľa je obdobie lezenia veľmi dôležitou fázou motorického vývoja. Mnoho rodičov vám dnes povie, že to ich skoro neliezlo. Dôvodom je práve tvrdá a studená podlaha.

Koberec v detskej miestnosti je vhodný aj pozdejšie. Ak nie je celoplošný, dobré je do izby dať aspoň kusové koberce. Deti na nich ležia, ale sa môžu na nich hrať. Hlavne, ak im zadovážite detské hracie koberce s motívmi mesta, farmy apod.

Ďalšou miestnosťou vhodnou aj pre metrážny koberec je spálňa. Je to čistá miestnosť nenáročná na údržbu. A koberec našim nohám po prebudení dopraje príjemný komfort. Nebudete sa musieť zháňať ihneď po papučiach.

Klasické kusové koberce ako dekorácia

Na našich krásnych nových podlahách sa však dnes objavujú predovšetkým kusové koberce. Veľmi často sú akýmsi umením, alebo si ich kupujeme za účelom dekorácie či oživenia nášho domova.  Milujete fialovú? Vašu obývaciu izbu môže oživiť napríklad fialový koberec. Ak túžite po niečom extravagantnom určite vsaďte na čiernobiele geometrické obrazce alebo cik-cak vzory. Vsaďte na čiernobiele geometrické obrazce alebo cik-cak vzory.

Shaggy chic štýl letí

Veľkým hitom je dnes tzv. shaggy chic štýl. Čo to je? Ide o úmyselne odretý a postaršený vzhľad. A platí to aj u kobercov. Farby sú akoby zošednuté a vzory odreté. Takže ak túžite byť trendy, kúpte si nový koberec, ktorý vypadá ako starý.

Krásne behúne

Z módy nevyšli ani behúne. Dokážu zdobiť dlhé predsiene aj pracovne. Správne umiestnené v pevnejšom prevedení vedia ochrániť aj podlahu od pracovnej stoličky na kolieskach.