Lepšie bývanie s minimom investícií

Túžite po lepšom bývaní? To, že to niečo stojí, vieme veľmi dobre. S rozumným prístupom nás však nové či vylepšené bývanie nemusí finančne položiť na lopatky. Ako na to?

Nehnuteľnosti na predaj bez realitky

Chcete kúpiť novú nehnuteľnosť? Nájdite si ponuky rovno od klientov. Nehnuteľnosti na predaj nájdete na Inzercia.sk. Sú prehľadne usporiadané, ako na akomkoľvek realitnom portále. Vylistujete si ponuky podľa mesta, ceny, aj ďalších špecifikácií.

Chcete kúpiť byt a nemáte príliš prostriedkov? Nájdite si družstevný miesto bytu v osobnom vlastníctve. Alebo sa presťahujte. Pracujete Bratislave? Choďte bývať do Trnavy. Vy budete bez problémov dochádzať a vaše deti nájdu v Trnave perfektné zázemie pre život a štúdium. Veď tu sídlia hneď dve univerzity. A byt v Trnave kúpite rozhodne lacnejšie než v Bratislave. Na lepšom mieste a vo vyššom štandarde.

Nábytok z druhej ruky

Máte málo nábytku, alebo sa vám ten váš nepáči a chceli by ste niečo v inom štýle? Nekupujte nový, ale pozrite sa na bazár nábytku. Určite narazíte na lacné kúsky, ktoré sa vám zapáčia. Nemusí ísť vždy úplne presne o to, čo hľadáte, alebo to byť v 100% stave. Vrhnite sa na DIY aktivity a prerábajte. Ten, čo máte doma, aj ten, ktorý dokúpite. Kúpte si farbu a štetku na natierajte. Potom pridajte rôzne finesy, ako je zaujímavé kovanie, zdobenie, prípadne nábytok zostavte navzájom do atraktívnych zostáv. Čo je dnes hitom?

Kúpte starý kredenc a vyrobte z neho novú kuchynskú linku

Práve kuchynská linka nás vie najviac vyžmýkať z peňazí, a pritom je to práve ona, na ktorú si najčastejšie sťažujeme a túžime po zmene. Kúpte si starý kredenc ako od starkej, dajte dolu pôvodný náter a nahoďte nový v pastelovej farbe. Ďalšie časti dostavajte napríklad zo škárovky. Postačia rôzne otvorené police na konzolách.

Shabby chic letí

Nebojte sa odretých rohov, hrán a opadaných náterov. Práve naopak. Tento štýl letí a dokonca má aj svoj oficiálny názov: shabby chic. Dobre samozrejme vypadá na masívnom dvere, alebo už zmienenej alternatíve – škárovke. Na drevotrieske to žiadna paráda nie je.

Industriálny štýl nájde uplatnenie kdekoľvek

Možná podobné kusy nájdete v domácej dielni, vyradené v rôznych prevádzkach, samozrejme na bazáre. Budú chcieť trochu invencie a práce, ale bude to stáť za to. Zreštaurovať môžete staré plechové dielenské skrine, alebo si vyrobiť nový nábytok doslova zo starého železa.

Keď potrebujete pomoc

Ak sa pustíte do rekonštrukcie, je veľmi pravdepodobné, že sa neobídete bez pomoci remeselníkov. Na Inzercia.sk nechýba ani kategória Práca v stavebníctve. Experimentovať ako amatér s elektrickými rozvodmi, zapojením či opravou elektrických spotrebičov, s prerobením vody a plynu, ale ani s novými omietkami, sa skutočne nevyplatí. Na odborné práce si zavolajte skúsených odborníkov.