Tlač samolepiek: Využite benefity samolepiacich fólií

Potrebujete si nechať vytlačiť samolepky? Skúste teraz miesto papierových plastové. Ponúkajú veľa výhod, ktoré možná práve pre vašu potrebu využijete.

Plastové samolepky sa hodia tam, kde ich chceme využiť pre dlhodobú aplikáciu. Pokiaľ chcete potlačiť fľaše so svadobným vínom, ktoré sa vypije ešte na hostine, sú papierové dostačujúce. Pokiaľ však máte svadobnú archívnu slivovicu, to si vyberte samolepky trvanlivé, teda plastové. Výhodou plastových samolepiek a etikiet je aj to, že sa teplom nezvlnia tak, ako sa vám to stane u papierových. Plastové samolepky môžu byť biele a transparentné, na ktorých vynikne aj biela tlač. Podobne ako papierové sa dajú predrezať do požadovaného tvaru. Znamená to, že sa nareže podkladová ochranná fólia tak, aby nedošlo k prerezaniu samotnej samolepky.

Kvalitné plastové samolepky vytlačí TYPOCON

TYPOCON sa špecializuje na tlač samolepiek, vrátane plastových z materiálov PVC, PP a PE. Samolepky si objednáte narezané na kusy, ale aj predrezané na hárkoch. Požadovať je možné rôznu permanentnosť nanesenej lepiacej vrstvy (permanentné, semipermanenté). Špecialitou sú repozičné samolepky. Tie nevyužívajú lepidlo, ale vysoko adhézne silikónové kanáliky. Tieto samolepky sa dajú používať opakovane. V prípade že sa adhézny povrch ušpiní, stačí ho umyť.

Lesklé, matné a rozmer až do veľkosti A3

Materiál plastových samolepiek môže byť lesklý, matný, alebo transparentný. Lesklé materiály sa používajú na živicové samolepky. Zvoliť si je možné samolepky od veľkosti A7 až po A3, alebo vlastný formát s tým, že maximálna veľkosť pre maloformátovú tlač je 460×320 mm. Samolepky je možné zušľachtiť laminovaním, parciálnym UV lakom, alebo na transparentné materiály využiť efektnú bielu tlač.

Samolepky na iné materiály

Spoločnosť TYPOCON netlačí len plastové samolepky. Vyrába tiež papierové samolepky ľubovoľných tvarov aj veľkostí. Využiť je možné aj samolepku so šedým lepidlom, ktoré zabraňuje presvitaniu podkladu. Pre tlač ponúka matné, pololesklé, aj lesklé biele materiály. Okrem toho vyrába tiež fluorescenčné samolepky – žlté, zelené a oranžové. Ďalšou možnosťou je tlač na samolepiace fólie vhodné aj pre exteriérové použitie. Bývajú s permanentným, semipermanentným, alebo šedým lepidlom na prekrytie podkladu.