Tipy na výrobu prírodných čistiacich prostriedkov do kúpeľne

Čistota pol…veď to poznáte. Čistotu máme radi a čistota má zase rada nás. Prosto, všetko čo je čisté vyzerá hneď lepšie. Bude aj v nasledujúcej vete spomenuté slovo čistota? No nič, koniec srandy. Predstavujeme vám tri skvelé inšpirácie na výrobu čističov do domácnosti.

Bomby do toalety

Aby ste na toalete mohli ísť upratovacie bomby, budete potrebovať kúpeľňové šumivé bomby. Pripravte si tretinu šálky sódy na pečenie a pol šálky kyseliny citrónovej a za asistencie v podobe pridávania čistej vody po troškách spolu dobre premiešajte. Pre príjemnú vôňu do zmesi nakvapkajte cca 10-15 kvapiek vonného oleja podľa obľuby (citrón, mäta alebo levanduľa sú výborné.) Zmesou naplňte výrobník ľadu a dajte na niekoľko hodín zmraziť. Jeho použitie je jednoduché – vhoďte jednu či dve kocky-bomby do WC, spláchnite a nechajte pôsobiť.

Prírodný a svieži čistič

Na čistenie a ošetrovanie materiálov v kúpeľni môžete použiť aj tento špeciálny povrchový sprej. Jeho základ tvorí voda a ocot, obe ingrediencie v rovnakom množstve. Pre príjemnú vôňu pridajte do základnej zmesi obľúbený vonný olej. Náš tip: zmiešajte 5 kvapiek levanduľového a 5 kvapiek citrónového esenciálneho oleja. Tento absolútne prírodný čistiaci sprej má veľmi dobré čistiace účinky, hoci, nie každý povrch sa znesie s jednou z jeho základných zložiek – octom. Majte to pred použitím na pamäti.

Prírodný čistič do kúpeľne

Využite silu citrónov a octu

Výborné čistiace schopnosti má aj obyčajný citrón (vďaka kyseline citrónovej). Dá sa použiť na čistenie kúpeľňového hardvéru – drezu, vodovodných batérií a podobne. Neodporúčame posilovať jeho účinok, najmä nie soľou, ktorá by mohla citlivé povrchy kúpeľňových doplnkov poškriabať. O nič menej kvalitným čistidlom do domácnosti môže byť aj ocot. Zmiešajte vodu s octom v rovnakom pomere a dostanete účinný roztok na čistenie sklenených dverí sprchového kúta. Nastriekať, vyleštiť a je to. Vonné oleje v tomto prípade nepridávajte, mohli by na skle zanechať nepekné stopy.

Čistenie pomocou citróna

 

Zdroj: youtube kanál Rachel Talbott

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..