Nepodceňujte bezpečnosť pri práci

Ochranné pracovné pomôcky

Nedávno internetom preletela fotografia muža, ktorý mal vo svojich ochranných okuliaroch zapichnutý kúsok kotúča. Šťastný to človek, že stále vidí? Ani nie, skôr dôsledný, pretože to nebola náhoda, kto mu zachránil oko, ale ochranné pracovné pomôcky. Preto si musíte uvedomiť, že nie je frajerina rezať roxory bez ochranných okuliarov, tu ide o zdravie. Čo by ste nemali podceniť?

Ochranné pracovné pomôcky
Ochranné pracovné pomôcky

Pracovné okuliare

Áno, už o nich bola reč. Ale sú natoľko dôležité, že treba na ne prízvukovať. Ak by sme chceli byť cynickí – bez prsta si knihu prečítate aj trafíte domov, no bez očí to môže byť veľký problém. Preto, ak kosíte, pílite, pracujete s chemikáliami, noste okuliare. A nezabudnite na špeciálny typ s tmavými sklami, keď sa rozhodnete zvárať. Pivová fľaška na to nestačí.

Pevná obuv

Pracovná obuv s oceľou špičkou nie je povinnosťou pre každého. No ak vám kedykoľvek môže spadnúť na nohu tehla alebo ťažká lata, mali by ste si ju zaobstarať. Spoliehať sa na to, že vás tenisky, ktoré už nenosíte, ochránia rovnako dobre ako pracovné topánky, je naivné. A stúpiť na hrdzavý klinec na stavenisku, nie je práve ideálny krok do nového dňa. Dajte si záležať na tom, aby ste ochránili vaše nohy pred možnými nástrahami.

Pracovné odevy

Odolné pracovné odevy by ste mali mať na seba za každých okolností – či kosíte, maľujete alebo staviate skleník. Obzvlášť v prípade, ak manipulujete s chemikáliami, vtedy by ste si mali zaobstarať špeciálny chemický odev. Nenoste pracovné oblečenie a ochranné pomôcky len preto, že vám to prikazuje zákon, teda aspoň v práci. Chráňte sa aj vtedy, keď pracujete na záhrade, maľujete obývačku či pílite drevo. Chcete získať spoľahlivého strážcu, ktorý vás ochráni? Navštívte stránku internetového obchodu Elstrote.sk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..