Dokonalá prerábka kúpeľne nemusí byť s dlhými čakacími lehotami

Prerábka starej kúpeľne nie je lacnou záležitosťou. Nemusíte sa jej však obávať, ani ak sa do prác pustíte sami. Lepšie je investovať do kvalitnej modernej sanity, než do remeselníkov.

Prerábka kúpeľne svojpomocne je pre mnohých samozrejmosťou, pre iných výzvou. Dnešná doba tomu nahráva. Nielen našou snahou ušetriť, ale predovšetkým pripravenosťou. Mnohé veci si dokážeme urobiť svojpomocne, pretože sú k dispozícii rôzne pomôcky, ktoré nám to uľahčia. Už len obyčajní moderní pomocníci pre položenie dlažby a obkladačiek. Nikto vďaka nim nepozná, že vám obklady nerobil profesionál. Pokiaľ teda máte čas a náladu sa do týchto prác pustiť, určite sa nemusíte báť, že zlyháte.

Na čo si však je nutné dať pozor, to je výber sanity. Tu sa naopak oplatí investovať do kvality. Najlepšie ju poznáte podľa značky. Napríklad Grohe či Vileroy&Bosch sú doslova synonymom pre tie najmodernejšie a najluxusnejšie moderné kúpeľne. S týmito aj s ďalšími top značkami vyrábajúcimi vybavenie pre kúpeľne máte istotu, že výsledok bude dokonalým.

Kupujete starý byt? Nedeste sa, že je ešte v pôvodnom stave

Prerábka umarkatovej kúpeľne môže prebehnúť vďaka moderným materiálom veľmi rýchlo. Čakať nebudete ani sanitu. Nakúpte v e-shope kúpeľňového štúdia Vivaeshop.sk. Firma je výhradným dodávateľom veľkého množstva značkových produktov na Slovensko. Okrem už zmienených značiek Grohe či Vileroy&Bosch, sú to tiež Hansgrohe, Idealstandard, Dyson či Kaldewei. Až 90 % produktov z ponuky je skladom a e-shop ich expeduje obratom. Nedostanete sa tak do situácie, kedy musíte čakať dlhé týždne či mesiace, v byte máte rozbitú kúpeľňu a objednaný tovar je v nedohľadne.

Krásna kúpeľňa nie je zadarmo

Prerábka kúpeľne patrí spolu s investíciou do kvalitnej kuchyne k tým najväčším, ktoré nás pri rekonštrukcii bývania čakajú. Na druhej strane sa na nej neoplatí šetriť. Kúpeľňu nebudujeme na pár rokov, ale chceme, aby nám slúžila desaťročia a aj po tomto čase vypadala dobre. Dobrou voľbou je vyhnúť sa zbytočne výrazným trendom, napríklad čo sa týka obkladov, a investovať do nadčasového dizajnu. To sa týka výberu obkladov, ale taktiež sanity, batérií a kúpeľňového nábytku. Najlepšou kúpeľnou je tá, ktorá nestarne. Prestížne značky presne také kúpeľňové vybavenie ponúkajú.

Kúpeľná nie je len miestom pre hygienu

Naše kúpeľne už dávno povýšili. Z miestnosti pre hygienu sa stali miestom pre relaxáciu. Vo vani si radi odpočinieme. Preto nám nestačia tie najlacnejšie batérie a doplnky do kúpeľne. Chceme kúpeľňu krásnu, pohodlnú, čo najmenej náročnú na údržbu, odolnú a praktickú. Máloktorá žena dnes má toaletný stolík. Aj starostlivosť o pleť sa presunula do kúpeľne. Spolu s líčením a česaním. Prispôsobte si kúpeľňu svojim špecifickým potrebám. Vďaka prerábke kúpeľne svojpomocne je to realizovateľné.