Ako vyzerá dokonalé bývanie pre slobodných

Vytvoriť si dokonalé bývanie, ak je človek single, vyžaduje pohľad do vlastného vnútra. Skvelé na tom je, že môže váš byt absolútne odrážať vašu osobnosť. Spoznajte samých seba a zariaďte si útulný domov aj vďaka nasledujúcim tipom.

Rozhodnite sa, na čom vám najviac záleží

Možno si neviete predstaviť obývačku bez herného centra, bez knižnice, alebo naopak, vôbec v nej nechcete televíziu. Základom každého domova je spálňa a obývačka. V spálni oddychujeme, preto by v nej nemala chýbať drevená posteľ z masívu. Prírodné materiály pôsobia mäkko a teplo na dotyk. Masívne drevo je netoxické a tak odpočinok v takejto posteli skutočne dobíja baterky.

Aby ste mali dostatok energie, investujte aj do kvalitného antialergického matraca. Okrem opory chrbta počas spánku poskytuje aj ochranu pred roztočmi a baktériami. Práve tieto dva druhy potvoriek sú zodpovedné za rôzne alergie a zhoršený imunitný systém.

Obývačka je zase miestom, kde sa budete stretávať s rodinou a s priateľmi. Keďže byty pre single ľudí sú často menšie, snažte sa ju nezapratať nábytkom a vecami. Vďaka tomu bude pôsobiť dostatočne veľká a útulná. Dekorácie je vhodnejšie umiestňovať na steny, aby nezaberali cenný priestor na podlahe.

Vytvorte si vlastné pravidlá domácich prác

Každý vníma inak, čo je pre neho čisté a čo nikdy neznesie. Niekto sa prezúva do papúč už pred dverami bytu, ale riad v umývadle necháva aj dva dni. Vyberte si, čo ste ochotní robiť každý deň a čo pre vás nie je až také dôležité. Využívajte pri tom moderné technológie, ako je umývačka riadu, robotický vysávač a práčka so sušičkou. Naša práca sa zredukovala na nakladanie, vykladanie a stláčanie gombíkov, tak to naplno využite.

Nasťahujte si najlepšieho spolubývajúceho

Aj keď má samota veľmi veľa výhod – nezávislosť, vlastné pravidlá, nekonečné možnosti zábavy kedykoľvek chcete – niekedy vám predsa bude chýbať spoločnosť. A smútok nezaženie lepšie nikto iný ako domáci miláčik. Ak túžite dlho po psíkovi, vytvorte mu v byte konkrétny priestor, ktorý bude iba jeho. Jednu skrinku v kuchyni vyhraďte na jeho obľúbené granule Acana. V kúpeľni vytvorte miesto na pravidelné čistenie labiek po prechádzke. A v obývačke by mal zase dominovať pohodlný peliešok.

Užite si kuchyňu – postačí aj maličká

Život s inými ľuďmi môže narušiť vaše kuchárske návyky. Ak sa práve sťahujete z domu svojich rodičov, možno nemáte žiadne skúsenosti s tým, že ste v kuchyni sami. Alebo život so spolubývajúcim alebo partnerom spôsobil, že ste urobili kompromisy v tom, aké jedlá by ste mali pripravovať. Napríklad im vaše jedlo nevoňalo, alebo sa im zdalo príliš korenisté.

Varenie pre seba samého nie je len základná nutnosť. Je to spôsob, ako prejaviť lásku a starostlivosť o seba a nájsť to, čo máte radi. Nájdite si čas na to, aby ste zistili, čo vám dáva pocit sýtosti a radosti. Je to pohár vína na konci dňa alebo avokádový toast na raňajky?

Je čas, aby ste skutočne spoznali svoje chuťové bunky bez toho, aby ste premýšľali o tom, či by to niekomu vo vašom okolí mohlo prekážať. Teraz, keď ste sami, cereálie môžu byť večerou a pikantná praženica s arašidovými rezancami môže byť pokojne na raňajky. Sú to iba vaše pravidlá!

Na záver

Vytvorenie priestoru, v ktorom sa budete cítiť ako doma, môže byť pre každého trochu náročné. Akokoľvek je lákavé sledovať módne trendy na Pintereste, v konečnom dôsledku záleží len na nás, kde sa budeme skutočne cítiť ako doma.
Či už máte pol tucta herných konzol, vyhradenú remeselnú skriňu alebo sa jednoducho zbavíte vecí, ktoré vám doma nefungujú – žiť sólo je ideálny čas na to, aby ste venovali viac času a peňazí veciam, ktoré skutočne milujete.