Aké váhy poznáme?

Ak chceme zistiť presnú váhu konkrétneho produktu alebo materiálu, budeme potrebovať špeciálne váhy. Okrem tých, na ktorých zisťujeme hmotnosť nášho tela, poznáme obchodné, laboratórne a plošinové váhy. Čím sú charakteristické tieto váhy?

shutterstock_63633739

Obchodné váhy

Obchodné váhy sa inak nazývajú aj ciachované váhy. Ak vlastníte predajňu a predávate tovar konečným spotrebiteľom, bude pre vás povinnosťou vlastniť obchodné váhy. Pravé obchodné váhy by mali mať úradné overenie, ktoré by predávajúci mali zahrnúť do ceny. Úradné overenie býva platné len dva roky, takže si dávajte pozor, aby ste si po uplynutí lehoty nezabudli toto overenie opäť predĺžiť.

Laboratórne váhy

Ako už z názvu vyplýva, laboratórne váhy sa používajú do laboratórií. Pretože práve v laboratóriách sa vyžaduje presnosť, je nutné vyhnúť sa akýmkoľvek napodobneninám a radšej kúpiť pravé a plne funkčné laboratórne váhy. Okrem laboratórií nájdu svoje využitie aj v lekárňach. Preto ak prevádzkujete lekáreň, vyberajte si len laboratórne váhy, ktoré ukazujú presné hodnoty.

Plošinové váhy

Plošinové váhy nájdete v skladoch a vo výrobných halách, ktoré dokážu odvážiť nadrozmerný náklad. Môžu byť bez úradného overenia. Plošinové váhy slúžia na informatívne váženie, ale aj ako obchodné váhy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..