5 tipov ako využiť plastové fľaše

Plastovej je vôkol nás viac než dosť. Prečo ich teda nevyužiť a nespraviť z odpadu niečo užitočné? Recyklujte inak ako hodením plastových fliaš do separovaného odpadu. Máme pre vás 5 tipov ako na to.

Plastový kvetináč na sadeničky

Na začiatok niečo jednoduché, ale pekné. Odrežte vrch a spodok fľaše tak, ako to ukazuje video. Do vrchnáčika spravte malú dierku, akurát takú, aby sa ňou dal prevliecť špagátik alebo šnúrka (stačí zhruba 10centimetrová). Šnúrku zauzlite a vrchnáčik našraubujte späť. Do spodnej časti fľaše nalejte vodu a napasujte naň vrch fľaše hrdlom dole. Nasypte doň zeminu, do ktorej zasadíte sadeničku a máte hotovo. Z takéhoto kvetináča nebude pre rastlinku problém vziať si toľko vlahy, koľko bude potrebovať.

Držiak na klbko

Z plastovej fľaše sa dá celkom ľahko vyrobiť aj praktický držiak na klbko. Odrežte fľašu zhruba v tretine od vrchu s tým, že na fľaši ponecháte akýsi malý „chvostík“ (viď. obrázok a video) – bude slúžiť ako držiak. Na jeho konci spravte otvor vo veľkosti hrdla fľaše a nainštalujte „zariadenia“ na stoličku. Hotovo:).

Plastová bižu

Máme pre vás tip na skvelú bižutériu! Odrežte z plastovej fľaše prúžok(koliesko) a vyhlaďte jeho ostré hrany. Na to vám poslúži napríklad horúca plocha žehličky, ku ktorej surovinu opatrne prikladajte. Takto začistený náramok nastriekajte farebným sprejom podľa ľubovôle. Takýto darček poteší dvakrát – je pekný a vytvorený so starostlivosťou a láskou.

Stojan na kancelárske potreby

Možno poznáte ten pocit, kedy potrebujete ceruzku či pero a za nič na svete ich nemôžete nájsť. Držiak na písacie potreby by vtedy hodil. A nie len vtedy. Vyrobte si aj ten z plastovej fľaše! Odrežte vrch a spodok fľaše (viď. video). Vo vrchnáčiku aj spodku fľaše spravte dierku a oba komponenty spojte šraubom. Na vrchnákom následne našraubujte vrch fľaše a skvelý hand made stojan je hotový! Vrch slúži na perá a ceruzky, spodok zase na drobnosti typu spiniek.

Držiak na toaletný papier

Na záver skvelý tip na chaty! 5Litrovú plastovú fľašu urežte zhruba v jej polovici. Spravte do nej dve diery, cez ktoré prestrčíte trebárs paličku na BBQ. A máte provizórny držiak na toaletný papier:).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..