10 tipov do života pre naozajstných mužov

Muži to občas nemajú v živote ľahké. Na svojich pleciach nesú mnoho rôznych problémov a niekedy ich je toľko, že to až nie je zdravé. Páni, muži a chlapci – máme pre vás 10 tipov, ako sa uľahčiť typicky mužské činnosti.

1. Aby vám pri vŕtaní do stropu nepadal prach do očí, odreže dno z plastovej fľaše a do jeho spodku navŕtajte otvor. Pred vŕtaním nasaďte na vrták a môžete si byť istí, že odpad z vŕtania neskončí vo vašich očiach, ale na dne „nádoby“.

2. Pri rôznych domácich prácach alebo športoch sa ľahko stane, že sa poraníte a krvou si zašpiníte oblečenie. Ako dostať takúto škvrnu z oblečenia? Použite peroxid vodíka, ktorý aplikujte na škvrnu a jej okolie. Reakcia spôsobí, že škvrna vybledne. Následne vysajte prebytočnú vlhkosť s papierovou utierkou, nastavte žehličku na naparovanie a miesto vyžehlite. Škvrna by mala ostať len spomienkou.

3. Strhaný závit na krížovom nadstavci upravíte do použiteľnej podoby jednoducho. Nasaďte ho späť na vŕtačku a prejdite ním po brúsnom papieri tak, aby sa časti závitu obnovili (viď. video). Na záver stačí manuálne prebrúsiť („zatupiť“) špičku a môžete opäť šraubovať.

4. Ak radi rybárčite a, naopak, neradi lovíte háčiky po vreckách, máme pre vás jednoduchú pomôcku. Neposlušné rybárske háčiky napichajte do korkového štupľa. Budete ich mať bezpečne uložené na jednom mieste.

5. Dve fľaše a žiadny otvárač – to je veľmi nepríjemný nepomer. S otvorením jednej fľaše si poradíte tak, ako je to znázornené na obrázku, respektíve vo videu. Dokážete si poradiť aj s otvorením druhej? Ak áno, môžete sa o váš recept podeliť v komentároch.

6. Pri udržiavaní ohňa pri „živote“ občas treba fúknuť do pahreby. Účinnosť prúdu vzduchu zo svojich úst zvýšite takýmto jednoduchým gestom a budete tak môcť dúchať z bezpečnej vzdialenosti.

7. Maľujte a natierajte v gumených rukaviciach, vyplatí sa vám to. Nezamažete sa, no rukavice vám pomôžu aj inak. Keď skončíte/prerušíte maľovanie, uchopte štetec za štetinky a rukavicu cezeň pretiahnite (stiahnite z ruky). Koniec zauzlite a je to. Štetec ostane vnútri vlhký, nezlepí sa a bude pripravení na opätovné použitie. Podobne ako rukavica.

8. Pri kúpe nohavíc si už nebudete musieť pamätať vašu veľkosť, dokonca si ich ani nebudete musieť skúšať! Zapnite gombík a vložte do nich ruku spôsobom ako vidíte na obrázku/vo videu. Ak sú nohavice „tak akurát“ a príliš neovísajú, našli ste tie pravé!

9. Ak sedíte v bare a potrebujete si nutne odskočiť, dajte obsluhe najavo, že sa vrátite, celkom jednoduchým spôsobom. Položte na vrch nedopitého pohára pivnú tácku. Dáte tak najavo, že miesto je naďalej obsadené.

10. Ako zistíte kvalitu benzínu alebo nafty? Kvapnite vzorku na biely papierik. Ak na ňom aj po vysušení ostane stopa, pravdepodobne nie je úplne v poriadku. Palivo by malo byť na pohľad čisté, priezračne číre, bez zákalu a akýchkoľvek mechanických nečistôt.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..