Vyberte si nové bývanie, s ktorým budete spokojný


Nájsť si pekné bývanie nie je v súčasnosti ťažké. Horšie je to ale v prípade získania hypotekárneho úveru, bez ktorého by väčšina Slovákov nevedela financovať vlastné bývanie.

Hypotekárny úver pomáha dostať sa k vlastnému bývaniu. Má to však aj svoje tienisté stránky, a to zadĺženie sa na dlhé desaťročia.

Ak si chcete vybrať nové bývanie, s ktorým budete spokojný, držte sa týchto pravidiel.

Vyberte si lokalitu, ktorá bude najviac vyhovovať všetkým členom rodiny

Pri výbere nového bývania zohľadňujte potreby všetkých členov rodiny. Lokalita, ktorú vyberiete, by mala vyhovovať všetkým členom rodiny. To znamená, že výber lokality, kde budete bývať, musí byť blízko školy, škôlky, blízko detských ihrísk, musí byť dostupný autobusovou dopravou atď.

Ak ste mobilný (máte auto), môžete si dovoliť aj odľahlejšie lokality dedín a miest. Počítajte však s častým vozením detí do školských a predškolských zariadení.

Ak si vyberiete lokalitu, potom si stačí pozrieť internetové realitné portály, poprípade webové stránky realitných kancelárií v meste a vyfiltrovať si ponuky nehnuteľností v danej lokalite. Potom sa už len stačí ozvať danému realitnému maklérovi a následne si dohodnúť termín a čas obhliadky.

Neprerobené, prerobené, alebo holobyty?

Ak si chcete vybrať nové bývanie, s ktorým budete spokojný, okrem lokality si ujasnite, či chcete prerobenú nehnuteľnosť, starú neprerobenú nehnuteľnosť, alebo uprednostníte holobyty. Ak vás termín súri, odporúčame uprednostňovať prerobené nehnuteľnosti. Musíte sa však zmieriť s tým, ako je daná miestnosť zariadená a prerobená.

Častokrát sa oplatí kúpiť si starú nehnuteľnosť a následne máte možnosť prerobiť si ju podľa seba. Máte možnosť sa pri zariaďovaní a rekonštrukcií doslova „vyhrať“.

Ak hľadáte modernú nehnuteľnosť medzi ponúkanými realitami v Nových Zámkoch, dôkladne zvážte, či sa vám oplatí kúpiť starú nehnuteľnosť a prerobiť si ju alebo investovať už do prerobenej.

Ak si neviete vybrať, odporúčame kúpu holobytu. Vzhľadom na veľký dopyt po holobytoch, je malá šanca, že natrafíte na lukratívny holobyt.