Viete, ako viesť účtovníctvo?

Mať založený podnik, firmu, spoločnosť, či neziskovú organizáciu znamená dodržiavať pravidlá, napríklad viesť účtovníctvo. Viesť účtovníctvo nie je len tak, ide o veľmi zodpovednú činnosť, pretože uctovnictvo sa musí viesť zodpovedne, správne a bezodkladne. Ak neviete ako viesť účtovníctvo, či nemáte dostatočné vedomosti na to, aby ste mohli účtovníctvo viesť, nezúfajte, poradíme vám.

Nemám odborné vzdelanie, aké mám možnosti?

K tomu aby ste boli účtovník, potrebujete mať požadované vzdelanie, či vyštudovanú ekonomickú školu, alebo potrebné odborne a klasifikované kurzy, ale to z vás aj tak dobrého účtovníka neurobí. Potrebujete mať totižto nie len množstvo skúseností, ale potrebujete mať aj cit pre účtovníctvo. Účtovníctvo musíte viesť podľa zásad o účtovníctve a podľa zákona o účtovníctve, ktorý upravuje vedenie účtovníctva v rôznych podobách a v rôznych subjektoch. Ak nie ste odborník do tejto oblasti, máte dve možnosti, a to buď si zamestnáte účtovníčku, alebo si najmete externú spoločnosť, ktorá bude za vás účtovníctvo vykonávať. Externá spoločnosť má svoje výhody, pretože v prvom rade šetríte finančné prostriedky, pretože externá spoločnosť vás vyjde lacnejšie ako mať svoju účtovníčku zamestnanú. Okrem toho, spoločnosti zamerané na vedenie účtovníctva majú vždy aktuálne informácie a poznajú a ihneď reagujú na nové trendy, ktoré účtovníctvo ponúka.

Účtovníctvo  cez externú spoločnosť? Ako to vyzerá?

Ak vás oslovila možnosť viesť účtovníctvo cez externú spoločnosť, v tom prípade, by ste mali vedieť, že ako takéto účtovníctvo funguje. Všetky účtovné doklady si hromadíte, odkladáte a podľa dohodnutých inštrukcií ich posielate externej účtovníčke, ktorá vedie účtovníctvo. Na konci účtovného obdobia pripravi účtovnú závierku, ktorú si vy prevezmete, podpíšete a účtovný rok máte ukončený. Viesť účtovníctvo cez externú spoločnosť nie je vôbec náročné, skôr naopak, vy sa nemusíte vôbec o nič starať, vy len jednoducho odosielate účtovníčke podklady a ona ich za vás spracuje a pripraví.   Ak budete hľadať spoločnosť, ktorá za vás bude viesť účtovníctvo je veľmi dôležité aby išlo o kvalitnú spoločnosť, ktorá má kvalitných zamestnancov a vykonáva kvalitnú prácu. Za nás určite odporúčame spoločnosť https://www.easystart.sk/, kde nájdete všetky podstatné a dôležité informácie, ktoré vás určite presvedčia o tom, že táto firma je pre vedenie účtovníctva skutočne tá pravá.