Tipy ako zabezpečiť príbytok pred vlamačmi

Aj vy možno patríte k skupine ľudí, ktorá odchody na dovolenku očakáva s obrovskou netrpezlivosťou. Rovnako netrpezliví sú však aj rôzni zlodeji, pre ktorých je obdobie dovoleniek doslova rajom. Odkiaľ vy odchádzate, tam sa oni realizujú. Žiaľbohu. Na čo si dávať pozor a ako svoje bývanie zabezpečiť pred dlhoprstými?

Na svoj odchod nepútajte pozornosť
Je jasné, že pred rodinou a známymi svoju dovolenku neutajíte. A ani to nechcete. Avšak informáciami tohto charakteru netreba priveľmi plytvať a rozširovať sa o nich na verejnosti alebo sociálnych sieťach. Čo sa samotného bytu či domu týka, ten by mal aj počas vašej neprítomnosti pôsobiť čo najprirodzenejšie. To znamená žiadne zatiahnuté žalúzie, zastreté okná alebo preplnené schránky. Pravdepodobne si zabezpečíte niekoho, kto vám bude polievať kvety. „Naložte“ mu o úlohu viac – prázdna schránka je signálom „Aha,tu to niekto pravidelne navštevuje“!

Okná ako brány do domu
Myslite najmä v prípade, že bývate na prízemí alebo v rodinnom dome. Aj keď by predpovede počasia hlásili horúčavy, nechajte okná zatvorené. V prípade náhlych búrok sa potom nemusíte báť následkov. Pootvorené okno však okrem toho pôsobí doslova ako pozvánka pre zlodejov. Zabezpečíte sa ešte viac, ak investujete do bezpečnostných okenných fólií. Pôsobia proti rozbitiu skla a páchateľa môžu šokovať a úplne odradiť od vlámania sa do vášho príbytku.

Ako zabezpečiť dvere?
Ľudia vchádzajú do objektov dvermi. A keďže aj zlodej je len človek, je dosť pravdepodobné, že to skúsi dvermi aj on. Investovať do bezpečnostných dverí sa preto oplatí. S ich osadením by malo ísť ruku v ruke aj osadenie novej zárubne. Dvere by zároveň mali byť vybavené oceľovou konštrukciou a bezpečnostnými čapmi po všetkých stranách. K bezpečnostným dverám patrí aj bezpečnostný zámok, samozrejme s príslušným certifikátom. Ak je zámkov viac, dostať sa cez ne bude takmer nemožné. A ak aj možné, tak určite veľmi veľmi zdĺhavé. A čas je to, čo zlodeji nikdy nemajú.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..