Drevená abeceda pre deti

Moderné deti vyrastajúce v dobe techniky len ťažko prekvapíte obyčajnou knihou s vyobrazením písmen. Toto štúdium písmen bude únavnou úlohou, keď sú rodičia aj deti mrzutí. Drevená abeceda pomôže naučiť vaše dieťa zábavne a zaujímavo! S ním sa každá lekcia zmení na vzrušujúcu hru!

Drevená abeceda sa stane obľúbenou hračkou predškolákov a prvákov. Deti sa budú môcť nielen učiť písmená, ale aj rozvíjať tvorivý potenciál a vyfarbovať každé písmeno jasnými farbami. Písmená môžete usporiadať, poskladať ich do jednoduchých slov, čítať a vymýšľať si vlastné hry. Je to skvelá pomôcka na rozvoj jemnej motoriky!

Drevená abeceda má mnoho výhod:

všestrannosť – rozvíja pamäť, pozornosť, hmatové vnemy, jemnú motoriku a schopnosť sústrediť sa na riešenie problémov;

bezpečnosť – písmenká nemajú ostré rohy ani drobné prvky, ktoré by mohli dieťaťu ublížiť;

dizajn – vzhľad písmen podnecuje dieťa k hre;

všestrannosť – abecedu možno použiť na štúdium písmen, vytváranie náčrtov a šablón, maľovanie a zdobenie miestnosti alebo triedy.

Abeceda je vyrobená z 3 mm hrubej drevenej preglejky. Ide o odolný materiál, ktorý sa ťažko poškodí. Každé písmeno je vyrobené laserovým strojom, takže má jasné kontúry a hladký povrch. Táto drevená hračka je bezpečná pre dieťa a životné prostredie. A drevená abeceda je skvelým doplnkom do interiéru detskej izby.

Drevená abeceda sa často používa na hodiny Montessori, ktoré sú obľúbené u mnohých moderných rodičov. Pri tejto technike je dôležité využívať drevené edukačné hry a hmatové, zmyslové hračky, ktoré pomáhajú rozvíjať myslenie, cítenie a pripravujú dieťa na ďalší život. Zvyčajné hry na smartfónoch alebo počítačoch tu nebudú fungovať, ale drevená abeceda je skvelá voľba! Pomôže vášmu dieťaťu zapamätať si písmená, sústrediť sa a byť kreatívny.

Okrem rozvojových aktivít sa rodičia snažia doma vytvárať všetky podmienky, aby sa dieťa rýchlo učilo a prevyšovalo svojich rovesníkov. Preto je umiestnenie drevenej abecedy do detskej izby chytrým rozhodnutím.

Použite drevenú abecedu, aby ste trávili kvalitný čas so svojím dieťaťom. Vymýšľajte nové kreatívne hry a vytvárajte zaujímavé úlohy, pretože v procese hry dieťa pochopí a dosiahne viac ako len nudné učenie písmen z knihy!