Ako zvládnuť vnútroštátne sťahovanie v rámci celého Slovenska

Nie vždy sa sťahujeme do okolia súčasného bydliska alebo pôsobenia. Slováci sa čoraz častejšie sťahujú v rámci celého Slovenska.

Ľudia sa sťahujú z mesta do dedín, pretože im chýba pokoj a samostatnosť. Niektorí zase opačne, pretože chcú byť v centre diania.

Veľa ľudí sa sťahuje z východu na západ, pretože tam sú všeobecne lepšie pracovné podmienky.

Je teda rozdiel sťahovať firmu či bývanie o 5 kilometrov inde, ako o 400 km. Ako také vnútroštátne sťahovanie zvládnuť ?

Vnútroštátne sťahovanie začína plánovaním

Dobrý plán slúži na to, aby ste sa čo najlepšie pripravili a samotné sťahovanie zvládli bez komplikácií. Určite nepoteší, keby ste sa mali otáčať viac krát, než je potrebné.

1. Prvý bod je termín sťahovania. Ak ho máte stanovený, čím skôr si zarezervujte sťahovaciu firmu. Keď to necháte na poslednú chvíľu, môže sa stať, že sťahovacia firma bude na daný termín obsadená.

Môžete sa rozhodnúť sťahovať svojpomocne, no je to náročná úloha aj keď sa sťahujete len v rámci okolia. Keď ide o sťahovanie v rámci celého Slovenska, rastie náročnosť a hlavne zodpovednosť.

Sťahovacia firma vás od všetkého odbremení, vďaka čomu ušetrite svoj čas a hlavne kopec stresu a vynaloženej energie. Svojpomocné sťahovanie sa vie veľmi rýchlo predražiť. Najmä ak chýba vybavenie a skúsenosti.

2. Sťahovacia firma vám dá potrebné informácie, aby spolupráca dopadla čo najlepšie. Niektoré firmy, ako je www.stahovanie-golem.sk ponúkajú aj obhliadku zdarma, aby sa obe strany dokázali lepšie pripraviť.

3. Aspoň dva týždne pred sťahovaním sa začnite postupne baliť. Začnite inventúrou a prejdite si všetko, čo vlastníte. Je pravdepodobné, že budete prekvapení z toho, koľko vecí máte. A koľko z nich nepotrebujete.

Nepotrebné veci vyhoďte alebo ich niekomu darujte. Prípadne ak sú v zachovalom stave ich môžete predať.

Následne ako prvé zabaľte veci, ktoré často nepoužívate. Postupne, ako sa bude termín sťahovania blížiť, prechádzajte k viac používaným veciam. Deň alebo dva pred sťahovaním začnite baliť aj nábytok.

Je rozumné balenie riešiť postupne a s chladnou hlavou, ako nárazovo.

4. Nezabudnite upomenúť úrady o zmene bydliska alebo pôsobenia. Keď sa dôkladne pripravíte, absolvovať deň „D“, bude so sťahovacou firmou hračka.