Chcete ušetriť palivo? Vyskúšajte tieto 4 tipy alebo náš nový Opel Astra!

Asi nikto si neužíva pocit státia na čerpacej stanici a sledovania, ako suma za tankovanie rastie. Vtedy je najvyšší čas položiť si otázku: Dá sa spotreba paliva obmedziť? Odpoveď znie: áno, dá. Napríklad aj tým, že využijete hromadnú dopravu namiesto áut. Alebo tú zdieľanú, ako sú kolobežky či bicykle. Znížiť spotrebu dokáže vaše auto, aj náš nový Opel Astra a všetky ostatné autá skladom. Ako na to?

Ľahšia noha

O tom, ako skoro budete musieť znova navštíviť čerpaciu stanicu rozhoduje vaša noha. Ak ste takzvaný pretekár a radi tomu poriadne pridáte, vedzte, že vaša spotreba paliva poriadne narastie. Ak je to možné, snažte sa jazdiť čo najplynulejšie a plynovým pedálom šetriť.

Režim jazdy

Snáď všetky moderné autá dnes disponujú viacerými režimami jazdy. Ani naše autá skladom, Opel Gandland ani Opel Crossland nie sú výnimkou. Najčastejšie to je režim eco, sport, drive a offroad. Tieto režimy majú za úlohu zvýšiť výkon vozidla, keď je to potrebné.

Napríklad pri predbiehaní zapnite režim šport, aby ste vozidlo predbehli rýchlejšie. Potom sú tu aj režimy na šetrenie paliva, napríklad eco. Režim eco spôsoby, že motor nepotrebuje vysoký výkon. Tak dokážete jazdiť s čo najlepšou spotrebou. nezáleží či ste v obci alebo nie.

Jazda v zhoršených podmienkach

Zimné počasie vytvára ťažké jazdné podmienky. Váš motor musí pracovať ťahšie, aby prekonal zvýšený valivý odpor, ktorý tieto prekážky vytvárajú. Sneh a ľad zvyšujú preklzávanie kolies, čo má za následok vyššiu spotrebu paliva. Nový Opel Astra sa tomu úspešné bráni.

Správne zaradený prevodový stupeň

Ak jazdíte na automatickom prevodovke, použite tempomat. Tak udržíte konštantnú rýchlosť. Na manuálnej prevodovke, zaraďte vyšší prevodový stupeň len vtedy, keď je to nutné. V oboch prípadoch prejdú motory nižšími otáčkami. Výsledkom toho je lepšia spotreba paliva.