Ako predĺžiť životnosť matraca?

Kúpili ste si nový matrac, poprípade si ho v blízkej dobe plánujete kúpiť? Máte obavy, že si vyberiete nekvalitný matrac, ktorý vyležíte už za rok, začne vám páchnuť a bude vám spôsobovať nepríjemné bolesti chrbtice? Matrace musíte vyberať najmä podľa vašej váhy, spánkového režimu, veľkosti, zloženia. Ako ale predĺžiť životnosť matraca? Ak neviete, my vám poradíme.

Chrániče na matrace

Možno ste nikdy nemali tú možnosť vidieť ich naživo, oni však existujú. Chrániče na matrace chránia povrch matraca pred prachom a špinou. Ak nechcete mať problémy s roztočmi, práve chrániče na matrace vám pomôžu chrániť vaše luxusné matrace.

Životnosť matraca predĺžite aj pravidelným vysávaním a prášením matraca. Cez letné mesiace vám odporúčame vyložiť matrace na okenné parapety a nechať ich na čerstvom vzduchu. Horúce slnečné lúče nemajú radi najmä roztoče.

Slnko a mráz pomáhajú bojovať proti roztočom

Ak máte viac ako dvojročné matrace, určite ich vykladajte na priame slnko – najmä teraz v lete. V zime ich zase vystavujte na silný mráz. Roztoče sa nekamarátia ani so silnými mrazmi.

Ak chcete predĺžiť životnosť vášho matraca, pokojne aj toho taštičkového matraca, ktorý ste si vybrali, vysávajte ho pravidelne každý týždeň a nezabúdajte ho prášiť.

Ak nechcete mať matrac vyležaný, bude dobré, keď ho po určitej dobe obrátite naruby. Matrac tak vyležíte rovnomerne a nestane sa vám, že budete mať na jednom mieste priehlbinku. Pozor dávajte aj na výber vhodnej veľkosti matraca. Matrac nesmie byť príliš úzky/ široký, ani príliš dlhý/ krátky. Rozmer matraca musíte prispôsobiť rozmerom postele.

Ak chcete predĺžiť životnosť matraca, riaďte sa našimi predchádzajúcimi radami. Ak nepoužívate chrániče na matrace, pod plachtu si môžete dávať aj staršiu deku. Ochránite tým povrch matraca a v prípade, že na posteli niečo rozlejete, deka vám to zachytí.