5 zaujímavých spôsobov ako použiť obkladový kameň a dlažbu z kameňa

Obkladový kameň a dlažba

Je elegantný, jedinečný, má originálnu štruktúru a jeho sofistikovanosť skvelo dopĺňa moderné interiéry. Milujete vzhľad prírodného kameňa, ale nie ste si istí, kam by sa najviac hodil? Objavte nové miesta, kde môžete položiť prírodný obkladový kameň alebo dlažbu z kameňa a zistite, ktorý jedinečný kúsok kameňa je najvhodnejší pre váš konkrétny nápad.

Obkladový kameň a dlažba
Obkladový kameň a dlažba

Dlažba z kameňa do záhrady a na chodníky

Vytvorte si krásnu cestu s prírodným kameňom vo vlastnom dvore. Snívate o rustikálnom chodníčku do záhrady či k bazénu? Alebo chcete spojiť estetické s užitočným a použiť prírodný kameň na vydláždenie celého dvora? Kameň v záhrade je spojený s týmto prostredím už odpradávna. Obľúbený je hlavne pre svoje všestranné využite, pevnosť a farebnú stálosť. Ďalšími z výhod je jeho ľahká údržba a výnimočná odolnosť, ktorá na chodníku alebo parkovisku príde naozaj vhod.

Obkladový kameň do interiéru na zvýraznenie

Urobte odvážny krok s funkčnou stenou v obývačke, spálni alebo v jedálni. Je to jeden z najnovších trendov, ktoré prichádzajú, pretože kameň prináša do domova jedinečný nádych nadčasovej elegancie. Prírodný obkladový kameň z mramoru, žuly, vápenca, travertínu a kremeňa vám pomôže ozvláštniť ľubovoľnú stenu v dome. To, či ním pokryjete celú stenu, zvýrazníte krb alebo televízor, už závisí len od vás. Navyše, obkladový kameň z pravého kameňa nepodlieha premenlivým módnym trendom. Ide o klasiku, ktorá je zároveň nadčasovou voľbou.

Obkladový kameň na krb

Krby v interiéroch novostavieb vidíme pravidelne. Prírodný obkladový kameň – resp. jeho použitie na zákrytové dosky je vhodné práve z hľadiska mechanicko-fyzikálnych vlastností materiálu, ale tiež aj pre vysokú estetickú kvalitu kameňa. Kamenné obklady krbov pôsobia veľmi elegantne a decentne, pričom vytvárajú prirodzený kontrast medzi kameňom a ohňom. Krb s takýmto obložením pôsobí výrazne i prirodzene. Navyše, kameň obzvlášť vyniká v teplej žiare ohňa. Kamenný obklad na krb je zároveň nielen dizajnovým prvkom modernej domácnosti, ale môže tiež slúžiť ako zdroj sálavého tepla. Vďaka svojej odolnosti voči vysokým teplotám sa často používa aj na obklady iných vykurovacích telies.

Fasáda z prírodného kameňa

Farby na fasádnych prvkoch z umelého materiálu majú tendenciu vyblednúť. Okrem toho, pokiaľ nie sú pravidelne ošetrované, slnko, dážď i sneh ich viditeľne poškodzujú. Na rozdiel od umelého, prírodný obkladový kameň si nevyžaduje tak častú pozornosť. Môžete sa spoľahnúť, že prirodzená sýtosť farby kameňa zostane zachovaná. Vďaka tomu budovy s prírodnou fasádou, staré niekoľko stoviek rokov, pôsobia príjemným a estetickým dojmom aj dnes.

Originálne kamenné podlahy

Zdá sa vám podlaha z kameňa v interiéri nezvyčajná? Ak pre ňu vyberiete správnu miestnosť, uvidíte, že ste sa nemohli rozhodnúť lepšie. Nielenže dodá kuchyni, kúpeľni či toalete luxusný vzhľad, jej prednosti oceníte aj počas údržby, ktorá je minimálna. Navyše je často prirodzene protišmyková, takže žiadny nebezpečný pád vám už nehrozí.